Wpis z mikrobloga

Grupa PrestashopPolska na FB to totalny rak. Przykłady? Proszę bardzo:

- stara wersja, tj. 1.6 to cudo, a 1.7 to ZUO, którego nie wolno instalować!!!111
- Ktoś prosi o polecenie szybkich płatności? Typy pracujące w BlueMedia polecają BlueMedia, bo nie ma z nimi problemów xD
- potrzebny Ci moduł? Ch*j z oficjalnymi, tylko sklep x13.pl !!!!111
- nikt nie jest w stanie pomóc lub odpowiedzieć rzeczowo na pytanie

#prestashop #webdev
  • 9
  • Odpowiedz
@deafpool: Dlatego biorąc Prestę czy inny darmowy system - warto sobie przekalkulować, na ile darmowe się opłaca. Komercyjne to płatne, ale coś trzeba - napierniczasz do helpdesku, bo za to płacisz. Nie mam nic do OpenSource i fajnie, że istnieją Presta oraz inne. Ale darmowe nie zawsze się opłaca.
  • Odpowiedz
@Kosiek30: Panie, ale to nie jest albo-albo. Możesz wykupić support w firmie, która specjalizuje się w WooCommerce/Presta/Magento itp. Możesz z takiej usługi korzystać jednorazowo, jeśli z codziennymi problemami sobie radzisz, albo podpisać umowę i mieć dokładnie tak samo #!$%@? - mają naprawić/zmienić/itp.
  • Odpowiedz
@idiot: Jak najbardziej. Nie wiem jak wygląda to dziś, ale szukając ok. 5 lat wstecz...to nie było różowo. Ktoś tam supportował Prestę, ale... dziki nieco rynek był.

Chodzi o to, że większość "Januszexów" bierze Prestę bo darmowa (np. bo Allegro to prowizje, więc idą na swoje). A potem krzyk, że czemu to kosztuje. Bo moduł trzeba dokupić, to programista wtyczki już nie rozwija, to się coś zepsuło, to coś trzeba
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: i tak i nie. Świat trochę idzie do przodu i to co oferuje 1.6 to lekko mówiąc już archaizm pod względem pracy z tym dla programisty. A to że wiele osób siedzi na legacy, w tym wiele sklepów widziało programistę lat temu. To powoduje że do końca każdy chce klepać po staremu (extensiony) firmy takie jak inpost do końca nie wygaszają starego API żeby nie przestały stare integracje działać.
  • Odpowiedz
@robroypl: A przypadkiem 1.7 nie będzie jednym wielkim eksperymentem pod tytułem: 'przechodzimy na Symfony'? Nie śledzę na bieżąco, ale takie słuchy krążyły. Jeśli tak, to ja się nie dziwię, że ludzie wolą zostać na 1.6 i poczekać na stabilniejsze 1.8.
  • Odpowiedz
@deafpool: szkoda, że odniosłeś takie wrażenie, jestem tam jednym z aktywniejszych użytkowników i kompletnie nie kojarzę by były polecane moduły płatności od BlueMedia, rozwiązano też setki problemów użytkowników...

jeśli chodzi o moduły, x13.pl jest polecane ze względu na bogaty katalog produktów i... bycie Polską firmą z Polskim wsparciem technicznym, to dla niektórych bardzo ważne, a wręcz kluczowe przy wyborze dodatku

Co do pojedynku 1.6 vs 1.7, były ankiety, były dyskusje, generalnie wersja 1.7 jest bardziej popierana dzisiaj niż jeszcze jakiś czas temu, a fanów 1.6 jest kilku jednak... są to dość specyficzne osoby, które są po prostu wrogo nastawione do nowości, które wypychają
  • Odpowiedz
@krypod: Dlaczego? Jeden mój klient ma na Preście niemały sklep (80k produktów, klienci z całego świata i dziesiątki przeróbek i modułów pisanych na zamówienie - zarówno pierdoły dot wyglądu, jak również szereg modułów synchronizujących stany magazynowe itp., itd). Pytanie: czy jest sens przenosić to z 1.6 na przejściową 1.7?
  • Odpowiedz
@idiot: jeżeli ktoś ma działający sklep na 1.6 i nie ma w międzyczasie zamiaru robić większych zmian, np. szablonu, to nie ma sensu, jednak jeżeli ma budżet i chęć dużych zmian, szablon, zmiany funkcjonalne, to już nie warto na 1.6 :)
  • Odpowiedz