Wpis z mikrobloga

@m76859: No trochę tak ;) Najfajniej księżyc wychodzi gdy jest oświetlony w mniejszej części, wtedy ładnie widać cienie i kratery, przy pełni to faktycznie placek.
Reqistax po załadowaniu 9 zdjęć


@Ferengi: Jeśli chcesz stackować, to przygotuj co najmniej kilkadziesiąt zdjęć. W przypadku Księżyca 9 zdjęć nie da praktycznie żadnej poprawy w stosunku do pojedynczego.
Inną sprawą jest to, czy na takiej skali obrazu w ogóle potrzebujesz stackowania i czy nie lepiej byłoby się skupić na innych kwestiach (np. ostrości, która nie jest idealna)
@namrab: Tu masz rację, z ostrością mogłoby być lepiej, niestety nie widzę pełnego rezultatu dopóki nie zgram plików na komputer. No i mój jasny achromat średnio sprawdza się na księżycu w pełni, który i tak był bardzo nisko i seeing kiepski. Miałem nadzieję na lepszy efekt po zestackowaniu.
@Ferengi Na stack potrzebujesz co najmniej kilkaset fot. Przedwczoraj testowałem stack 5000 fot z SCT6". Nie ma żadnej różnicy w detalu w stosunku do 500 (jest za nisko). Poza tym wywal zimnego trupa, jakim jest Registax, nie rozwijany chyba od ponad 10 lat. Autostakkert- chyba nie ma nic lepszego a potem dekonwolucja (tu dopiero pojawia się detal, nie w stacku na wyjściu!) w Astraimage. No ale trzeba zaczekać, aż Księżyc wejdzie na