Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dla dużej ilości osób najważniejszy cel w życiu to mieć dobra robote i założyć rodzine. Przynajmniej z taka opinia sie spotkalem wokół otaczajacych mnie osob. Dla mnie natomiast najwazniejsze jest to, zeby nie brac udzialu w tym calym wyscigu szczurow o pozycje i pieniadze. Nie stac sie takim typowym januszem w wieku np. 35 lat, zgredem u którego jedyne co się liczy to browar po robocie i narobienie bachorów. Oczywiście nie mam nic do ludzi, chcących żyć normalnie, ba sam nawet chciałbym mieć kiedyś dziecko. Ale najbardziej w życiu chciałbym mieć #!$%@? spokój. Wracać sobie z roboty i mieć jeszcze energie iść na siłownie albo na rower, żyć aktywnie. Często się spotykam z ludźmi, którzy skończą te 30 lat i "hoho mariusz tylko 4 kola zarabiasz xD? ja ostatnio pojechalem na wakacje do egiptu powtarzam do egiptu, to jest zycie mowie ci". Zajebiście, a teraz powiedz jakie masz pasje, którymi się zajmujesz w wolnym czasie, oprócz chlania piwska przed telewizorem lub na zjazdach rodzinnych. Szanuje ludzi, którzy mają już trochę lat, a pasjonują się właśnie modelarstwem czy maja inne hobby, o których ludzie sobie pomyślą "Kurła 40 lat prawie ma i sie bawi w jakies gowno dla dzieci, robota sie zajmij". Ja wiem, ze moze jeszcze sam sie stane takim zgredem, ze ludziom sie nie chce po robocie na budowie #!$%@? na rower, nie chodzi mi nawet o to. Tylko o podejście "fajnie stary ze cie to kreci" i normalne zachowanie.
#przemysleniazdupy #takaprawda #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Witaj w klubie. Przez zmiany technologiczne, kulturowe i całą masę innych jest nas coraz więcej. Nie warto mieć pretensji do takich ludzi, to nie ich wina, to kwestia otoczenia w jakim się wychowali i w jakim żyją, mogłeś to być też Ty. Osobiście staram się zjednywać takie osoby i szukać w nich pozytywne cechy. Jeżeli chciałbyś coś zmienić, to uważam, że nie warto, lepiej po prostu być zmianą.
  • Odpowiedz
@konserwix: tu nie chodzi o to że "elyta". Niektórym wystarcza ta pensja, którą otrzymują, a swój czas wolą poświęcać na pasje i hobby, ale spier*olone społeczeństwo gdzie cały czas musisz cisnąć i mieć więcej sprawia, że podcina się skrzydła.

Jak zajmujesz się modelarstwem po godzinac i zarabiasz 10k to jest okej. Jak robisz to samo, ale zarabiasz 3k to już nie jest okej. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz