Wpis z mikrobloga

Czy są tu Mireczki, które wyjechaly na emigrację do Holandii? Jak oceniacie taki pomysł dla osoby która nie ma żadnych specjalnych skilli (ale ma prawo jazdy)? Jedna znajoma wyjechała, ale wróciła, bo na miejscu okazało się że nie ma jednak dla niej pracy. Holandia to szansa czy raczej dno w obecnych czasach?
#holandia #emigrujzwykopem
#emigracja
  • 24
@lokibb: praca jest dla wszystkich, nawet tylko z językiem polskim. Brakuje tylko mieszkań, z Polski co dziennie czarterem do pracy nie będziesz latał...

Z resztą na wykopie mówią że pracy w Polsce też nie brakuje, sam też nigdy w Polsce nie miałem problemów ze znalezieniem pracy
@lokibb: idź do UWV, tam mają po 15 ofert bez języka, wystarczy że masz meldunek, ale zazwyczaj jest to praca której nie chcesz podobna do tej oferowanej w polskich PUPach, nie polecam szukania pracy dla pracy bo ja szybko znajdziesz i będziesz niezadowolony
@go3: Widzę że obie agencje mają polskie strony. Jakie mniej-więcej zarobki może liczyć pakowacz i czy te ok. 40 godzin w tygodniu jest realne?
W temacie wózków, czy najlepiej zrobić na początek kurs na zwykłe wózki, a dopiero później na boczne? Myślę że same uprawnienia na wózki to dobra opcja, ale niestety przed wyjazdem mam ograniczony budżet na jakiejkolwiek inwestycje w siebie.

@jaktrwogatonawykop: Mam taki plan, aby wyjechać z polską
@lokibb: jeśli nie masz oszczędności większych niż 3000€ i nie znasz języka holenderskiego to zostań w pierwszej agencji jeśli praca będzie dobrze, najłatwiej ocenić to po ilości pracowników którzy pracują ponad rok i jakiej są narodowości, jak trafisz na pracę gdzie wszyscy są nowi i nie są holendrami to od razu szukaj nowej w wolnym czasie, jak będą osoby pracujące po kilka lat to po pracy ucz się języka, jak nie
@jaktrwogatonawykop: dzięki za porcję przydatnych rad.
1)Jak wygląda w Holandii temat okresu wypowiedzenia? Jest coś takiego czy praca jest raczej na zasadzie polskiej umowy-zlecenia, tzn. możesz skończyc nawet tu i teraz?
2)Pracy w jakiej branży szukać? Magazyn? Coś w stylu picker-packer?
3) czy stawki podawane na stronach przez agencje są realne? Od nich odciagany jest jeszcze koszy zakwaterowania czy jest to kwota na rękę?
@lokibb: wypowiedzenie przez pierwsze 5 tygodni masz natychmiast, z godziny na godzinę, wystarczy że oświadczysz że praca Ci się nie podoba lub pracodawca powie że się nie nadajesz, ale na to drugie mała szansa jeśli pracujesz do jest duże zapotrzebowanie na ludzi, więcej osób sama się zwalnia niż jest zwalnianych
2) zobacz filmy na yt,
magazyn:
https://www.youtube.com/watch?v=JW7DtAeUxU4
https://www.youtube.com/watch?v=3fZaBku8LI4
szklarnie:
https://www.youtube.com/watch?v=QFpcrqbC15M - 7lat doświadczenia, ma masę filmów
fabryki miesa: (nie polecam, ew
@lokibb: coś się zmieniało ostatnio, ja sam wynajmuję i miałem tylko kilka tygodni na bungalo które były jednym z najgorszych okresów w moim życiu. teraz ponoć wypłacają na konto i im przelewasz, kiedyś sami odciągali. nie polecam mieszkań w którym możesz tylko mieszkać jak masz pracę, najgorszy sort ludzi tam mieszka, których 100€ dzieli od bezdomności..., są zazwyczaj po lasach rozlokowani, ale słyszałem że kwaterują w domach w miasteczkach ale to
@jaktrwogatonawykop: o co pytać w temacie zakwaterowania?
1) jak pobierane są opłaty (odciągane z pensji lub sam muszę opłacić?
2) domek drewniany czy murowany?
3) czy można mieszkasz w tym domku po rezygnacji z pracy?

Jeszcze w temacie rezygnowania z pracy. Pierwsze 5 tygodni nie mam okresu wypowiedzenia, ale jak formalnie załatwić to odejście? Muszę wypełnić jakiś druk czy po prostu dzwonię do agencji że rezygnuje? Chodzi o to żeby przypadkiem