Wpis z mikrobloga

Dziś pierwszy raz w życiu pojezdziłem na rolkach, udało mi się tylko niecałą godzinę przez deszcz. Super się jeździło, mega się wkręciłem. Dzięki temu że dobrze jeżdżę na łyżwach to na rolkach czułem się bardzo pewnie i od razu potrafiłem skręcać, jeździć do tyłu czy robić przeplatanke. Jeszcze tylko muszę nauczyć się hamować.

Może ktoś podać jakieś tipy jak dbać o rolki, jak je konserwować czy jak zamieniać ze sobą kółka po jakimś czasie.

#rolki
  • 3
Podbijam pytania, bo sama jestem amatorką, chociaż rolki posiadam od lat.

Rada, która zapadła mi w pamięć na jakimś forum - i niech mnie ktoś poprawi, jeśli była błędna - to zamiana kół pomiędzy prawą rolką a lewą, kiedy kółka ścierają się raczej z jednej strony, oraz zmiana kolejności kół w rolkach na zasadzie 1-2-3-4 -> 2-1-4-3 (podobno koła przednie i tylnie ścierają się bardziej).

Ostatnio przy ćwiczeniach T-stopu zauważyłam, że starłam
@bartis55: mimo, że sam jeżdżę od paru miesięcy, to:
- przekładanie kółek co kilka jazd, by się równo ścierały tak jak @vanilla7 piszę -> http://www.narolkach.pl/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=80
- dokręcanie śrub w kółkach, by nie było luzu, tzn. kółka mają nie latać na boki. Tylko żeby nie dokręcić zbyt mocno, bo to też spowoduje, że będą większe opory i krócej się będą kręciły więc bez przesady. Ja przed każdą muszę dokręcać bo się luzują.
@bartis55: @vanilla7: Poza przekładaniem kółek (podany schemat jest ok) raczej nic więcej. Nie jeździć po mokrym i po piachu. Jak już deszcz złapie to powycierać czymś koła (łozyska). Liner (wkładkę) można wyprać co jakiś czas jeżeli się wyciąga. Można też czyścić łożyska co jakiś czas, i wymieniać w nich smar.