Wpis z mikrobloga

Poszukuję Dungeon Mastera, czy jak tam nazywa się osoba, która prowadzi grę D&D.

O co chodzi? Mam krótki przepis kulinarny, który chciałbym, by brzmiał jak receptura na jakąś pradawną miksturę.
Bardzo chętnie zapłacę, ale oczekuję wykonania na wysokim poziomie. Termin wykonania: jak najszybciej.

#gotujzwykopem #dungeonsanddragons #rpg #fantastyka
  • 8
@Hornic: Googlałem przykłady ale nie znalazłem niczego, co po podmianie składników dawałoby satysfakcjonujący efekt. Choć uwielbiam te klimaty, z wyobraźnią u mnie kiepsko. Chodzi mi o coś w stylu: 'Weź X, Y, Z, zmieszaj ze sobą ostrożnie, następnie...' jednak przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością. Nie musi być rymowane, choć rymy tu i ówdzie mile widziane.

Edit: @vladek podając składniki nadał odpowiedni tor, choć wolałbym mniej śmiechowe
@jtank: Chciałem to załatwić profesjonalnie, ale masz rację.

- 250 gramów mąki pszennej
- 200 gramów zimnego masła
- 100 gramów cukru pudru
- 2 całe jajka

Całość wyrabiać w misce do momentu uzyskania jednolitej, nieklejącej się masy. Gotowe ciasto zafoliować i włożyć do lodówki na 30 minut. Schłodzone ciasto wyłożyć do nasmarowanej tłuszczem blachy. Wierzch przykryć papierem lub folią aluminiową, dociążyć grochem lub ryżem, by nie urosło. Piec 10 minut
@luk4z:

Stworzenie homunkulusa metodą Ketera II, profesora Wydziału Konjuracji i Magii Animacyjnej Akademii Eltorchul w Waterdeep:

Należy przygotować:

- 250 gramów metalu o dobrym powinowactwie magicznym, tj. mitrylu, adamantyny, białego orykalcjum etc. (w kawałkach)

- 200 g tłuszczu, nie wykazano aby smoczy łój w jakikolwiek sposób usprawniał rytuał, toteż wystarczy nawet masło dobrej jakości i z ZAUFANEGO źródła (przestrzegam przed zakupem psiego sadła od wieśniaków!)

- 100 g drobnego proszku do