Wpis z mikrobloga

Ktoś stąd ma chińską frezarkę CNC 3018?
Jakies spostrzeżenia, sugestie?

I nie czekam na opinie typu "dołóż pół miliona do porządnego sprzętu". Chcę zabawkę na biurko, w ramach edukacji i rozrywki. Nie mam zamiaru wytwarzać części dla SpaceX.
Kusi niska cena, a bebechy można włożyć w większą konstrukcję albo przerobić na grawerkę laserową.

#majsterkowanie #cnc #narzedzia #pytanie
Sandman - Ktoś stąd ma chińską frezarkę CNC 3018?
Jakies spostrzeżenia, sugestie?

...
  • 16
@Sandman: To co będziesz frezował będzie mocno zależne od mocy wrzeciona, warto to od razu wziąć pod uwagę. Ogólna kultura pracy też będzie od tego zależna, podstawowy hałas pochodzi od szczotek i od chłodzenia. Ogólnie typ konstrukcji jest na prawdę spoko, gdybym tylko miał miejsce na frezarkę w bloku to już bym ją miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po maszynie za 500zl


@Sandman: Jak masz choć odrobinę warsztatu, to spróbuj zrobić to, co powiedział w filmie w okolicach 6:30: Kupić prowadnice i do boju- głównie po to, żeby sobie oszczędzić początkowych nakładów finansowych związanych z przeróbką, bo z takimi rzeczami zawsze jest tak samo: ludzie są zachłanni i szybko chcą więcej, niż maszyna może im zaoferować. CNCzone jest pełne tematów z "upgrade". Sam się zastanawiam, co będę pierwsze przerabiał
Jak masz choć odrobinę warsztatu, to spróbuj zrobić to


@teh_m: Mam możliwości, ale chcę produkt "gotowy" bo dużo innych zajęć, a budowa od zera - chociaż prosta - wymaga wertowania stron, szukania różnych rozwiązań, czytani itp... Jak złapię bakcyla to będę myślał.