Wpis z mikrobloga

@Pink_Flamingo @Dipolarny @czemujojetaka @GFG_ @turpis @koters #agama

Planuję kupić swoim chłopakom (4lvl oraz 7lvl) agamy. Zdaje się, że jest to zwierzę idealne pod różnymi względami :). Natomiast takie pytanie - co robicie z nimi podczas jakichś wyjazdów? Z tego co czytałem, dorosłego osobnika, po dobrym nakarmieniu można na kilka dni zostawić samego i nic nie powinno się mu stać, ale jeżeli jest to wyjazd na dłużej, to czy są jakieś możliwości zabrania smoka ze sobą? Czy występują jakieś terraria transportowe? Czy w ogóle taka opcja by wchodziła w grę? Czytałem, że agamy potrafią całe dnie spędzać poza terrarium, bo leża sobie godzinami na łóżku czy na człowieku. Czy na takich wyjazdach kiszenie się w małym, przenośnym terrarium przez kilka godzin dziennie, a potem swobodne łażenie po pokoju jest opcją, która nie wyrządzi im krzywdy?
  • 11
@wnocy niestety wszystko co piszesz to nieprawidłowe informacje :( tak na szybko odpisuje. Bardziej rozpisze Ci temat jak jutro rano siądę do kompa bo teraz ledwo widzę na oczy. W razie pytań wal śmiało
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wnocy: jeżeli chodzi o podróżowanie nie polecam. Natomiast agama po nakarmieniu spokojnie kilka dni da sobię radę sama - ja stosuje oseska w dniu wyjazdu. Kilka dni nic się nie stanie jeżeli masz lampy ustawione na timer.
@czemujojetaka: jeszcze dopiszę - oczywistym jest, że to nie dzieciaki będą się nimi zajmować, tylko ja. Ale chcę, żeby uczyli się odpowiedzialności za żywe stworzenie. Po przeczytaniu różnych materiałów doszedłem do wniosku, że agama to doskonały wybór.
@wnocy Owszem, mogą spędzać sporo czasu poza terrarium, ale jedynie w lecie, w wolierze. Agama to nie zwierzę do głaskania i dotykania niestety. Problem z terrariami przejściowymi jest taki, że musiały by one mieć ogrzewanie i uvb, które jest agamie niezbędne. Co do pozostawiania na kilka dni to raczej nic się nie powinno stać przy sterowniku czasowym, który rano włączy światło i wyłączy je wieczorem. Ogólnie jeśli młodzi wykazują zainteresowanie takimi zwierzętami
@wnocy: Akurat moja agama zasypia na okres wakacji, wiec bezproblemowo moge go zostawić na kilka dni ( zostawiam tylko duży basen z woda - i oczywiście nastawiam lampy na czasomierz). W przypadku kiedy muszę wyjechać w innym terminie, to oddaje Maksia do mojego weterynarza- maja tam hotel dla zwierząt, w tym terraria i fundują mu spa. Z tymi godzinami na człowieku bym nie przesadzała, w zależności od temperatury panującej w pokoju
@GFG_: @Pink_Flamingo: dzięki Wam za odpowiedź. To - jak to nazwałem - terrarium transportowe, miałoby być właśnie z lampami. Ale faktycznie chyba lepiej zawieźć zwierza do hotelu.
Ja generalnie jestem przeciwnikiem trzymania zwierząt w domu. Dlatego wszelkie psy, koty czy inne tego typu stworzenia odpadają - bo wydaje mi się, że dom człowieka nie jest najlepszym miejscem do życia dla takich zwierząt. Natomiast z tej mojej mizernej wiedzy wynika, że
@wnocy: Jedynie co to po prostu Agamka musi mieć odpowiedniej wielkości terrarium i bedzie szczęśliwa, aczkolwiek podobno najlepiej kupować samca i dwie samice żeby Agama nie czuła sie samotna i nie popadła w depresje. Ja mam jedna i staram sie spędzać z nim jak najwiecej czasu, bo jest strasznie towarzyski a jak zostaje sam w pokoju przez dłuższy czas, to sie obraża i idzie spac
@wnocy: Powiem tak,że na pewno lepiej dwie samice niż dwa samce, bo samce zwykle są bardziej agresywne w stosunku do siebie. W zasadzie jedynym większym problemem dwóch samic może byc ale nie musi ( tez trochę zależy od charakterku ) walka o terytorium, ale raczej stawiałabym na to,że będą leżeć na sobie przytulone. Najlepiej jak już w sklepie będą ze sobą przebywać, przyzwyczajone do swojego towarzystwa.