Wpis z mikrobloga

Witam mirki! :)

Zastanawiałem się nad odkurzaczem i po namyśle oraz krótkiej analizie (przewijały się iroboty, bliztwolf etc.) wybór padł na
XiaoMi Mijia Roborock S50 za $345.99, jednakże to nie był koniec moich poszukiwań, bo zauwazyłem niewiele droższy Xiaomi Roborock S55 za $359.99, czym one się różnią ? Domyślam się, że wyższy numerek to chyba warto dopłacić $14?

Ew. co proponujecie w tym budżecie, nie chce wydać więcej niż ~$430.
Cena być może wzrośnie, bo czuje że lepiej zamówić dystrybucje europejską(sprawy gwarancji etc.)

Każde info, sugestie innego odkurzacza mile widziane.

ps. s6 mi się nie widzi i czuje, że jest troszkę za budżetem, który ustaliłem.

#xiaomi #roborock #odkurzacz
  • 10
@Supaplex: powaznie ? xD lol, jeśli tak to szukałem jak zwykle dziury w całym.
@zibizz1: czyli nawet w s5 kolejnej generacji mop jest słaby w porównaniu do 1s ?
Generalnie problem jest taki, że mam w paru miejsach grube dywany, poradzi sobie ? :) to jest mój focus, mop też fajny, ale traktuje jako miły dodatek :D

ps. dziwna ta numeracja, myślałem, ze s1, będzie niższe od 5s, 6s etc.
@wex009: Roborock S50 to w teorii inna marka niż xiaomi, a w praktyce jest to inna seria. Ogólnie do wyboru masz Roborocka S5x (gdzie x to odpowiednie numerki dla różnych wersji kolorystycznych) oraz nowszego S6x. Oprócz tego liczą się jeszcze dwie wersje odkurzacza pod marką xiaomi 1 i 1S, gdzie 1S jest nowszym i lepszym modelem. Główna różnica między roborockiem i xiaomi jest to że roborocki umieją mopować. Podsumowując:
-roborock S5x
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wex009: ja pisałem o 1s nie s1. 1s to ulepszona wersja podstawowa, ma kamerkę skierowaną w sufit dzięki czemu rozpoznaje pomieszczenia i lepiej planuje sprzatanie(wersja 1 dzieli wszystko na równe kwadraty i może wypadać tak że zostanie np wąski pasek przy ścianie ktory będzie osobno obsłużony jeśli w poprzek to będzie debilnie, a 1s na podstawie sufitu może sobie zrobić całe pomieszczenie jako całość)
@Waffenek: wow, dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź :D

Więc wg. mnie zostają s5x lub 1s, jakoś s6x za taką różnice cenową do mnie nie przemawia.

Cenowo 1s i s5x widzę, że podobnie, więc różnica żadna.
s5x ma mopa, a 1s nie, pomijam jak dokładnego, ale za to jest :D

Wiadomo 1s, jest nowszy, więc będzie miał troszku lepsze algorytmy, ale chyba nic poza tym?
Właśnie mam 2 pietra... a 1s,
@wex009: Informacja o piętrach jest bardzo ważna. S50 nie ma wsparcia dla wielu pięter i nie zapowiada się żeby miał ją dostać, tak więc robot musiałby czyścić tylko jedno z nich albo musiałbyś zrezygnować z zapamiętywania mapy domu. A funkcja zapamiętywania mapy jest bardzo przydatna, chociażby żeby oznaczyć mu strefy gdzie nie powinien wjeżdżać.
Nie wiem jak wygląda sprawa z dostępnością tej funkcji w 1S. Internety twierdzą że jest dostępna i
@Waffenek: Starałem wytłumaczyć się różowemu, ale gdzieś w głowie utknął jej MOP :D
Tak, wiem wizja mopującego odkurzacza może być piękna, ale trzeba myśleć głową.
Dzięki za dokładne, rzetelne info. szczególnie, że posiadasz s50.

No dobra, a coś i z zapamiętywaniem mapy i mopem, niewiele droższe xD ? takie coś istnieje ? :D może być konkurencja.
Cenowo pomiędzy s50 - s6x ?
S6x bym kupił, ale nie czuje tego skoku jakościowego