Wpis z mikrobloga

Dziś chciałem poruszyć trochę kontrowersyjny temat #glodowka #post Jestem aktualnie w 9 dniu postu, nie jem nic, piję tylko wodę. Celem jest 17 dni. Jest to mój drugi post. Po co to robię? Żeby wyzerować organizm, zacząłem zbyt dużo zajadać przez co żołądek nieco się rozkurczył. Druga sprawa to smaki, zauważyłem, że przestała mi smakować większość warzyw oraz potraw generalnie zdrowszych. Po tak długim poście człowiek niejako poznaje smaki na nowo i zaczyna zajadać rzeczy, których wcześniej często nie lubił. Programuje swój żołądek od nowa. Jeśli macie jakieś pytania, to śmiało, odpowiem na każde :) #dieta
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Moj_Panie: @jalop: Witajcie, wkraczam w dzień 10, aktualne samopoczucie w porządku, nie widzę wahań, może nieco mniej cierpliwy człowiek się staje podczas postu. Waga od dwóch dni stanęła, spadło 100 gram, czyli nic, błąd statystyczny.
Zdaje się, że przełom kwasiczy mnie dopadł dopiero teraz (może wystąpić od 6 do 10 dnia), czuję nalot na języku i suchość w ustach. Picie wody raczej tutaj nie pomaga. Kiedy skończy sie
  • Odpowiedz
@dawnyredaktor: zapomniałem się i popsikałem gardło gardimax spray - troszkę oczywiście połknąłem, czy resetuje to po części głodówkę? chce zrobić 72h, jestem na 37 godzinie aktualnie i np wczoraj z rana brałem 2g witaminy c rozpuszczonej w wodzie, tak to zero jedzenia czy innych napojów poza herbatami oczyszczającami

skład:

  • Odpowiedz
@ray1902: Są różne metody podejścia do glodowki. Jedni mowią, że bezwzględnie nie wolno przyjmować nic poza woda niegazowaną, inni przyjmują herbatę, czy kawę bez cukru. Ja trzymam się wersji pierwszej jednak. Nie przejmowałbym się witaminą C, czy środkiem na gardło, niektórzy zalecają nawet przyjmowanie witaminy C w trakcie
  • Odpowiedz
@ray1902: Tak jak pisałem wcześniej, towarzyszy mi niestety przez większość czasu. Nie jest to coś z czym nie da się wytrzymać, ale jednak w jakiś sposób jest odczuwalne i może być kłopotliwe kiedy przebywasz w towarzystwie a tu w brzuchu burczy ;) oczywiście możesz to zapić zawsze wodą, ja tego jednak nie robię bo po prostu nie mam już na wodę za bardzo ochoty. Oczywiście pije ją aby się nie
  • Odpowiedz
@Moj_Panie: @jalop: @ray1902: witam Was w 11 dniu. Wczoraj był lekki kryzys, nie powiem, nie chodzi o głód, tylko o masakryczną suchość w ustach i uczucie tego nalotu na języku. Nie wiem jak to zniwelować. Dodatkowo miałem taki tryb pracy, ze musiałem gadać przez 4 godziny. Ale nic, najwyżej jeśli nie dotrwam do 17, zakończę na 14 i też będę zadowolony. Waga poszła w dół o
  • Odpowiedz
@Moj_Panie: Cukierków? No nie znam takich 0 kcal, gumy nie, bo od pasty już mnie mdliło, myje żeby praktycznie samą wodą i małą ilością czarnej pasty która nie ma tego chemicznego miętowego posmaku
  • Odpowiedz