Wpis z mikrobloga

#modelarstwo #czolgi
Pierwszy czołk w życiu, wiec jeszcze staram się przekonać do pojazdów wojskowych. Ostatni postęp to wykonanie kamuflażu zgodnie z myślą: robię tym, co mam; oraz wykonanie lekkich zdarć na górnej części. Na pewno trzeba jeszcze:
-pobrudzić koła i gąsienice
-potraktować kalki chemią, co by się nie świeciły (PS. Kalki Revella > kalki Tamiya)
-spróbować pobawić się pigmentami.
-zrobić jakąś dioramę?

Roboty jeszcze trochę jest, ale powoli sądzę, że bliżej niż dalej. Więc koledzy poproszę o parę plusów na zachętę :)
PanPapryk - #modelarstwo #czolgi 
Pierwszy czołk w życiu, wiec jeszcze staram się pr...

źródło: comment_bycgKaP0b58aq62SYRyDIGrUX4dMYWFD.jpg

Pobierz
  • 12
@FAZZY_bez_humoru: mówisz o tych włazach na boku, przy numerze "133" czołgu? O fak, widzę, jeden jest w dół, drugi w górę. Więc do poprawy.
kamuflaż na wannie (czyli dolnej części kadłuba :D) spróbuję jeszcze zakryć delikatną warstwą podstawowego koloru. A to co na bokach spróbuję (ale nie wiem jak wyjdzie) jeszcze brudzić. :) Dzięki za uwagi, pierwszy raz tak eksperymentuję i też nie mam takiego wyczucia.
@PanPapryk: ale zdajesz sobie sprawę, że jeden z tym płynów jest POD kalki a drugi NA? :)
więc na ten jeden juz trochę za późno
możesz delikatnie zeskrobać kalkę na sucho - tam gdzie się srebrzy, i zrobić obicia, ewentualnie z pędzla pociągnąć linię cyfry - w końcu nie zawsze były malowane od szablonu w warunkach polowych
@FAZZY_bez_humoru: tak, dałem raz POD kalki, położyłem kalkę i dałem raz NA kalkę. Teraz chcę lekko pojechać pędzlem dwa razy NA kalkę. :)
@ajatollah_chomeini: plastik, Tamiya 35215, Panzerkampfwagen III w skali 1/35.
@kozaqwawa: Mocne bo i nie szanowali go. A tak serio, nie mam wyczucia, bardziej próbuję spróbować coś nowego. Czołg to idealna sprawa, jeśli chodzi o eksperymentowanie.
@PanPapryk szanuję. Sam bym robił częściej modele, mam parę na półce, jednak bez malowania to lipnie się prezentuje. A farbki, narzędzia, pigmenty itd to hobby nie na moją kieszeń, szczególnie jak się ma też inne ( )