Wpis z mikrobloga

Czesc, mam w pokojach gniazdka telefoniczne które sa ze sobą połączone kablem 6 żył. Czy jest możliwość żebym podpiął do jednego z gniazdek (oczywiście po wymianie na rj45) router orange, a w drugim pokoju wyszedł do komputera? Czy internet będzie śmigał? Wyczytałem, że niby są potrzebne tylko 4 żyły, ale to post z 2011 roku, wiele mogło się zmienić.
#siecikomputerowe #networking #informatyka #sieci #orange
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bismarckk: powinno opycić, tylko nie wiem czy te żyły wciśniesz w RJtkę. W razie czego wtyki pod kategorię szóstą powinny mieć szersze "kanały", tylko nie bierz takich z separatorami bo się będziesz wkurzał, ew możesz próbować trochę opalić izolację żeby wlazło. Jeśli jednak będą za grube, to pozostaje połączenie z normalnym UTPem, lutowanie bądź w ostateczności skręcanie (w przypadku żył dopuszalne ale i tak polecam zalutować). Jedynym problemem może być to,
  • 1
@Witeeek Niestety w końcu nie sprawdziłem tego. Bo zmieniłem układ pokoi i nie potrzebuje w tamtym pokoju kabla. Ale przypomniałeś mi ten temat i może jak będę mial czas to się pokusze żeby to zrobić.