Wpis z mikrobloga

Mirki, czym zrobić otwory w drewnie podobne do tych ze zdjęcia? Średnica spora, bo około 7 cm, głębokość otworu około 0,5 cm. Szukam rozwiązania dla osoby posiadającej jedynie wiertarkę, więc pytanie moje, czy istnieje jakieś narzędzie możliwe do podpięcia do wiertarki umożliwiające wykonanie pełnego takie otworu?

Poszperałem w necie, są otwornice, ale otwornica służy głównie do wiercenia na wylot i tutaj zrobi mi jakby "obrys" samego okręgu i jeśli dobrze myślę, wnętrze musiałbym jakoś wydłubać. Wiem, że są wiertła do takich otworów, ale chyba ich średnica jest zwykle mała (bo służą np. do osadzania zawiasów meblowych). Wiertła łopatkowe chyba też mają możliwość wiercenia tylko otworów o niewielkiej średnicy.

Podrzućcie pomysł, bo bardzo amator jestem

#stolarka #stolarstwo #drewno #pytaniedoeksperta
CommanderStrax - Mirki, czym zrobić otwory w drewnie podobne do tych ze zdjęcia? Śred...

źródło: comment_d6qAndXkLtKxmnWLm4LSAbyxX2PkaKhK.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: bardzo ciężko będzie ci zrobić taki otwór z równym dnem. Może próbuj robić to stopniowo? Motylkami nawiercaj otwór przy otworze, później środek tak samo, a na koniec koroną do drewna o preferowanej średnicy wyrównaj
  • Odpowiedz
Może próbuj robić to stopniowo? Motylkami nawiercaj otwór przy otworze, później środek tak samo, a na koniec koroną do drewna o preferowanej średnicy wyrównaj


@MrFen: chciałbym takich otworów kilkanaście zrobić, także znając moje zdolności, to nic z tego nie wyjdzie :D
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: znaczy tu pewnie zaczyna się problem ;D bo takie popularne rozmiary jak do zawiasów spokojne tanio sie znajdzie pewnie - większe pewnie dzieżko - ew kombinuj z taka koroną i wyłamywanie środka - zależy na ile cierpliwości Ci wystarczy i jaki efekt
  • Odpowiedz