Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #whocares #polityka #grubarozkmina

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego w Polsce jest tak popularny podział na prawicę i lewicę. Według mnie bardziej istotny jest podział na konserwatyzm i liberalizm. Mi ciężko określić swój stosunek jeżeli chodzi o lewą i prawą stronę. Jestem po prostu liberałem czyli lewakiem społecznym, ale prawicowcem gospodarczym. Z jednej strony nie przeszkadzają mi geje czy tym bardziej lesbijki. No bo co mnie to obchodzi co ktoś sobie robi pod pierzynką, a z drugiej strony jestem za wolnością gospodarczą. Jak dla mnie prawo powinno być tak skonstruowane, że obywatel zostaje ukarany za czyn który bezpośrednio szkodzi innej osobie lub państwu. Czyli np. może jeździć bez pasów, palić marihuanę czy wiązać się z osobą tej samej płci. Innym obywatelom to w żaden bezpośredni sposób nie szkodzi, a jak ktoś chce ryzykować np. jeździć bez pasów to jego sprawa.
  • 42
  • Odpowiedz
@dyktek: Ja bardziej czułbym się #!$%@? gdyby moje dziecko zobaczyło takiego grubasa lub menela. To chyba większe zagrożenie dla młodych ludzi (otyłość i alkoholizm) i żadne prawo nie zabrania im przesiadywać w miejscu publicznym.
  • Odpowiedz
swoje prawa można manifestować na różne sposoby. "Homosie" robią to dla mnie w sposób wulgarny i agresywny.


@dyktek: byłeś, widziałeś? Czy oceniasz na podstawie kilku wyselekcjonowanych zdjęć z internetu?
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: ale gdzie ja napisałem że im zabraniam? Napisałem tylko i bronie tego zdania że gdyby robili to w bardziej ludzki sposób to i reakcje konserwatystów byłyby inne. Po prostu uważam że po części prowokują takie reakcje.
  • Odpowiedz
Napisałem tylko i bronie tego zdania że gdyby robili to w bardziej ludzki sposób to i reakcje konserwatystów byłyby inne.


@dyktek: Może tak, a może i nie. Zależy od tego kogo bierzemy pod uwagę. Są ludzie i grupy konserwatystów, które najchętniej zamykaliby gejów za to, że są gejami.
  • Odpowiedz
różni nas jedynie poczucie estetyki.


@dyktek: bo jest ono subiektywne i niemożliwe jest dowieść wyższość jednego poczucia estetyki nad drugim, dlatego nie można opierać na żadnym obowiązującego prawa.
  • Odpowiedz
Np. na walkę o swoje prawa - związki partnerskie


@Patres: Widziałeś kiedykolwiek, aby manifestacje odbywały się co roku w sprawie obniżki podatków i prezentowania plusów dla budżetu oraz obywateli?! A oni robią to co roku, ponadto w swoim własnym gronie, więc naprawdę ciekawe podejście do zachęcenia ludzi, którzy mają mieszane uczucia do ich tematu, aby ich zaakceptowali albo przestali być prawdziwymi homofobami jeśli są;/
  • Odpowiedz