Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #whocares #polityka #grubarozkmina

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego w Polsce jest tak popularny podział na prawicę i lewicę. Według mnie bardziej istotny jest podział na konserwatyzm i liberalizm. Mi ciężko określić swój stosunek jeżeli chodzi o lewą i prawą stronę. Jestem po prostu liberałem czyli lewakiem społecznym, ale prawicowcem gospodarczym. Z jednej strony nie przeszkadzają mi geje czy tym bardziej lesbijki. No bo co mnie to obchodzi co ktoś sobie robi pod pierzynką, a z drugiej strony jestem za wolnością gospodarczą. Jak dla mnie prawo powinno być tak skonstruowane, że obywatel zostaje ukarany za czyn który bezpośrednio szkodzi innej osobie lub państwu. Czyli np. może jeździć bez pasów, palić marihuanę czy wiązać się z osobą tej samej płci. Innym obywatelom to w żaden bezpośredni sposób nie szkodzi, a jak ktoś chce ryzykować np. jeździć bez pasów to jego sprawa.
  • 42
  • Odpowiedz
@Patres: witaj w gronie wykopowych lewaków.

jak dla mnie prawo powinno być tak skonstruowane, że obywatel zostaje ukarany za czyn który bezpośrednio szkodzi innej osobie lub państwu.


@Patres: Jak mnie wkurzają kary za przejście na czerwonym, nawet gdy ulica pusta... Ot, państwo opiekuńcze :/.
  • Odpowiedz
@dyktek: Argument z dupy wzięty, ale może częściowo masz rację. Jedyne (co zauważyłem) to chcą narzucić przesadna poprawność polityczną. Czyli np. zamianę mama, tata na rodzic 1, rodzic 2.
  • Odpowiedz
@dyktek: Ile razy widziałeś parę "homosiów" i ile razu Ci tak bardzo przeszkadzali? Równie dobrze można wprowadzić zakaz wychodzenia na miasto dla grubych ludzi, bo mnie ich widok obrzydza.
  • Odpowiedz
no a czemu służą manifestacje jak nie przekonaniu do tolerancji?


@dyktek: Ale nikt ci tego nie narzuca. Nie musisz ich tolerować, ale w państwie gdzie wszyscy są równi i mają prawo głosu musisz im pozwolić na to żeby ta grupa społeczna mogła korzystać ze swojego prawa głosu.
  • Odpowiedz