Wpis z mikrobloga

Od wczoraj gram w STALKER Czyste Niebo po raz pierwszy, wyszedłem poza bagna i jestem w tych lokacjach w których byliśmy w pierwszej części. Zastanawiam się czy warto zbierać broń po wrogach i amunicje czy cokolwiek innego? w pierwszej części jakoś chyba mniej było wrogów i czasem nawet brakowało mi amunicji a tutaj po chwili grania po tysiąc ammo do pistoleta i 2 tysiące do broni automatycznej xD

Ogólnie zbieram wszystko i latam do handlarza ale to już znudziło się i jakoś nie widzę w tym sensu ale tutaj pytanie....czy w późniejszej fazie gry tego ammo będzie mniej i chować je po skrytkach czy sprzedawać?

No miejsca w plecaku zdecydowanie za mało a to ammo swoje waży, dlatego wszystko sprzedaje albo wyrzucam nawet...ale czy potem nie będę tego żałować? :D

#stalker #czarnobyl #prypec #gry #staregry
SiemkaKtoPeeL - Od wczoraj gram w STALKER Czyste Niebo po raz pierwszy, wyszedłem poz...

źródło: comment_MRJiiEEb066hjkz8qmHues9fVTJhc3Br.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
+słaba trochę akcja że latamy po tych samych lokacjach co w poprzedniej części, podobno w trzeciej części też wracamy do tych lokacji :P

Zauważyłem właśnie że co roku wydawali kolejne części, widać to dość mocno :P
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: jak grałem w clear sky to miałem takie uczucie, jakby to był taki call of duty wśród trylogii. Później będziesz zabijał hordy wrogów, z których będzie jeszcze więcej ammo.

Dopiero CoP to powrót do normalności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL:
W "Trójce" już są nowe lokacje
A w czystym niebie są niby te same ale nie do końca
Co do amunicji- jak zagrasz na najwyższym poziomie trudności to zobaczysz, że będziesz zbierał każdy pistolecik byleby do żyda opchnąć
  • Odpowiedz
@EissIckedouw: W sumie tak racja, ogólnie mam najlepszą możliwą zbroje za 15k rubli a broni też lepszej kupić nie mogę, apteczek i ammo mam mnóstwo więc trochę nie potrzebuje więcej rubli więc ich tych misji pobocznych nie robię, jakoś tak zbyt łatwo mi się gra :P
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: Jak masz sprzęt i artefakty (najlepiej przynajmniej dwa + 6 do radiacji i po jednym +6 do leczenia życia i ran) to można raczej iść na Limańsk tym bardziej, że gra jest tak zabugowana, że jeszcze nigdy nie udało mi się zająć bazy przeciwnika innej niż tej bandytów.
  • Odpowiedz
@Sgori: Ktoś tam popłynął z tą 20-procentową szansą na trafienie przez NPC w Cieniu Czarnobyla. Ale poza tym zgadza się.
@SiemkaKtoPeeL: Ogarnij zwykłego AKS-74, ulepsz go pod celność i trzymaj się go. Ulepszysz go za niewielkie pieniądze, a dostaniesz broń z wystarczająco dobrą celnością, żeby grać nim do końca. Później będziesz miał również natowskie pukawki, ale dopiero SG-550 jest cokolwiek wart. LR-300 fajnie strzela, ale jest tragicznie zawodny. Pistolety wywal,
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: W stalkerze zawsze miałem taki kit :
-Strzelba przykładowo SPAS i 50 ammo do niej
-Obokan/AKS-74 w zależności od godzin grania i 300 pestek P.panc oraz 400 normalnych pestek do tego pierdylion bandaży,apteczek,leków przeciwpromiennych.
Nie ma sensu brać z sobą więcej niż 2 pukawy w teren bo jest to marnotrastwo miejsca na amunicje i przyszłe łupy a głupio wyrzucać dobre pukawy po wrogach .Nadmiar amunicji i lepsze pukawy możesz odstawiać
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: Nie wiem jak daleko już zaszedłeś, ale w pewnej chwili, mniej więcej w połowie rozgrywki, traci się całe złoto i eq. Eq normalnie odzyskujesz, ale złoto już nie. Polecam więc nazbierać śmieci, posprzedawać, kupić coś potrzebnego jak zbroja czy ulepszenia i potem już sobie odpuścić nadmierne zbieractwo. Bo tak w zasadzie to się opłaca zbierać tylko na ulepszenia broni i pancerza, który zdobywamy.
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: Oddajesz je odpowiedniemu mechanikowi. Jak nie wiesz, które do kogo masz zanieść, to zagadaj do niego i weź zadanie na przyniesienie mu ulepszeń – wtedy będziesz po opisach wiedział, które komu dać. Dla każdego po 3 sztuki.

A, i drobna uwaga. W Kordonie są 3 fleszki i wszystkie dla mechanika stalkerów w ich bazie. Jeden dostajesz z zadania, drugi jest w schowku – jak wykupujesz info o schowku, to jak
  • Odpowiedz