Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy piątkowej historii ;)

Bilans wczorajszego dnia:
5x telefonów od szefa
3x smsy od szefa
2x wiadomosci na whatsappie

Z racji obrony nie mogłem z nim rozmawiać, więc dopiero wieczorem się zgadaliśmy.

Z tego co wiem, jak się zorientował, że mnie nie ma i dostał maila ode mnie(ustawiłem wysłanie maila na 12 z podziękowaniem za współpracę) to wpadł w szał bojowy i dzwonił po ludziach, z którymi siedzę, czy coś wiedzą na ten temat.
Jak z nim rozmawiałem już ochłonął, więc nie będzie spektakularnego posta na mirko :(

Pytał mnie o co mi chodzi z tym wszystkim, co to oznacza, wypytywał mnie, czy ktoś mnie podkusił jakąś ofertą i czy jest sens mi coś proponować.

Po przeprosinach dostałem od niego propozycję premii 1k na osłodę wolnego, podwyżkę(+500 netto), moje obecne wolne to byłby płatny urlop(nie wliczony do tego rocznego), redukcję obowiązków i obietnicę zatrudnienia osoby do pomocy, którą będę zarządzał.

Jutro idę dyskutować o warunkach w innym miejscu, zobaczymy co tam powiedzą.

P.S. Obronione na 5 ;)
P.S.2 pierwszy raz wołam taką liczbę osób, więc coś może pójść nie tak, albo będę musiał robić to ręcznie.

#januszebiznesu #pracbaza
  • 130
  • Odpowiedz
@kradnolud gimby 15k wyżej myślą że 500 zeta to mało, jeśli Ciebie to zadowala to jak najbardziej ok, zwłaszcza że nie musisz wówczas zmieniać środowiska pracy, poza tym zawsze możesz w między czasie szukać innej propozycji :)
  • Odpowiedz
  • 4
@kradnolud Olej te dzieciaki co piszą że 500zl netto to mało i że się sprzedałeś.
Załatwiłeś to po ludzku i może coś się poprawi. Jak nie to szukasz następnej i w sumie na tym zyskasz choćby te 500zl.

Trzeba być niezłym idiotą by rezygnować z pracy którą się zna nie mając następnej i lądując na bezrobociu "dla zasady".
  • Odpowiedz
Zwykło się przyjmować, że do zmiany/pozostania w pracy powinna być różnica 1k zł.


@CatHater:
* - dotyczy specjalistów, żeby tak sobie #!$%@? ktoś za bardzo nie wziął do serca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kradnolud: dwa lata temu mialem podobna sytuacje tyle ze w niby powaznej firmie, dostalem podwyzke, kupe obietnic i co? i minely dwa lata a sytuacja jest identyczna, nie zmienilo sie nic wiec znowu wysylam cv... powodzenia!
  • Odpowiedz
O ciul! Koles zarabia 1000 PLNow i twierdzi, ze jest niezastapiony w robocie :P Ziomek! Ksero albo automat do kawy w biurze sa bardziej niezastapione od Ciebie. Jestes zywym trybikiem i gdybys nie byl tanszy od maszyny, to by Cie nia zastapili. Ale jestes tanszy.

Rozwalaja mnie wpisy takich "niezstapionych". Popatrzcie sobie na uposazenia i wtedy bedziecie wiedzieli kto jest bardziej niezastapiony. W sumie nawet wlasciciel nie jest niezastapiony.

Zrozumcie to robociki.
  • Odpowiedz
Kompletnie z dupy. 500pln netto to jest 500pln netto


@Rasporas: Niekoniecznie z dupy.
Mając na rękę powiedzmy 2000 zł. 500 zł to podwyżka o 25%.
Mając 10k, PLN 500 zł już nie robi aż takiej różnicy. Ba nawet czasem przy wysokich pensjach ludzi zmieniają pracę na niższe stawki, ponieważ praca lub ludzie są lepsi. Dlatego dobrze zarabiających ludzi, tak ciężko się rekrutuje.
Nikt przy stawkach powyżej 10k PLN za 500 zł nie
  • Odpowiedz
Załatwiłeś to po ludzku i może coś się poprawi.


@m0rgi: Z doświadczenia. Nic się nie poprawi.
Sam miałem sytuację, że zwolniłem się z pracy.
Po dwóch latach firma do mnie przyszła, że jestem im potrzebny, że szmery bajery.
Oprócz większej kasy nic się nie zmieniło. Ten sam syf.
Jak raz opuściłeś firmę to dobrze radzę, nie wracaj.
  • Odpowiedz