Wpis z mikrobloga

Cześć. Szukam z niebieskim pracy za granicą. Musimy odłożyć w trzy miesiące ok 30k. Jeśli oboję pracowaliśmy w zawodach umysłowych, czy jest szansa, że znajdziemy zatrudnienie za granicą która pozwoli nam zebrać taką kwotę? Ja znam się na obróbce grafiki i fotografii ale mam też duże zdolności manualne. Pracowałam także przy fugowaniu. Niebieski ma doświadczenie w logistyce (planista) i zarządzaniu. Angielski nie jest moją mocną stroną, u niebieskiego trochę lepiej.

Oferty pracy, które znajduje w agencjach są typowo fizyczne. Oboje nie mamy nic przeciwko takiej pracy ale brakuje nam w tym doświadczenia. Co radzicie?
#pracazagranica #holandia
  • 23
@Profesor_Milczarek nie koniecznie musi być Holandia. Niebieski ogarnia angielski bo szybko mu to przychodzi. Ja niestety w szkole miałam francuski. Teraz uczę się angielskiego ale osobiście uważam, że jeszcze sporo nauki przede mną bo brakuje mi osłuchania. Praca może być na dłużej ale w przeciągu tych trzech miesięcy wspólnie musimy tyle zarobić.
@Profesor_Milczarek Jesteśmy nastawieni na #!$%@? od rana do nocy ale podobno kto pyta nie błądzi. Ja pracowałam w Polsce na budowie przy wykańczaniu fasad xD i bardzo dobrze wspominam tą pracę ale żadna agencja pracy za granicą mnie nie przyjmie jako kobiety. Dzięki za normalny komentarz :-)
@Strzaua: u mnie jako orderpicker w Jumbo TEORETYCZNIE jest opcja. Stawka ponad 13euro. Jak sa godziny i pracujesz 42h masz 500+ netto. Miesięcznie dajmy na to 2200. Ja płace z lokatorem po 400 pare euro. Zostaje 1700~, a jedzenie to zależy od człowieka. Ale wiecej niz 600 euro nie wydasz. No i jest tysiak na osobę miesięcznie.
Ale tak jak pisałem.. to teoria. Średnio robi sie po 30h za 430 netto
@Bezimienny_Typ: Brutto, wychodzi ponad 500 netto za ~40-42 godziny, bo są dodatki godzinowe zgodne z abu cao, kasa na paliwo 6 euro/dzienpracy. No i tu mowa o zyciu na prywacie. Bo na agencyjnym pobieraja jakies 90 euro tygodniowo za pokój i nie masz kasy na paliwo, bo masz transport od nich. Więc wtedy ponad 100 euro mniej masz na salarisie.
Wiadomo, że szybciej zarobisz na szklarni z dobrą stawką, ale bardziej
@Strzaua: #!$%@? od rana do nocy to mozna w fabryce przy produkcji lodow (jest u mnie taka w okolicy). Praca umyslowa jest 8 godz dziennie 5 dni w tygodniu bo dluzej sie nie oplaca ze wzgledu na podatek.