Wpis z mikrobloga

@thewickerman88: Dlaczego zakopujesz artykuł o Nefilimach i nie podajesz powodów?

Informacja zawarta w artykule i filmach ma poparcie w dowodach. Autor przedstawił je w poprzednim poście:

http://anielskiportal.blogspot.com/2011/02/nefilimowie-olbrzymy.html

Ja jako historyk i nauczyciel mam przynajmniej odwagę przyznać, że opowieści o olbrzymach są obecne praktycznie we wszystkich dawnych i obecnych kulturach, od krajów skandynawskich po Australię i Amerykę Środkową - wszędzie opowiadano o tych istotach. Mówią o nich Święte Księgi, a na przestrzeni dziejów ich istnienie starało się potwierdzić wielu archeologów. Jednym z nich był Denis Saurat, mało znany w Polsce dyrektor Centre International d"Etudes Francaices. Archeolog ten znalazł kości oraz narzędzia olbrzymów m.in. w płn. Afryce. Szkoda, ze polscy naukowcy tak mało mówią na ten temat, wielu z nich wkłada takie historie między bajki co moim zdaniem jest błędem. Wszystkie teorie powinno się brać pod uwagę.

Poza tym szkielety olbrzymów można zobaczyć w niektórych muzeach np.: w Newadzie w Muzeum Humboldta w Winnemucca oraz w Muzeum Towarzystwa Historycznego w Reno. Czy prezentowane tam eksponaty muzealne, narzędzia oraz szkielety ogromnych, bo często osiągających wysokość 6 metrów ludzi nie są dowodem? Dlaczego mimo tylu przesłanek nie podejmiesz dyskusji i zakopujesz artykuł bez uzasadnienia?
  • 3
Bo to tylko przesłanki. Nikt tego nie badał, nikt poza fanami teorii spiskowych tego nie potwierdzał. Co więcej w internecie nie pojawiło się żadne prawdziwe zdjęcie takiego olbrzyma-same fotomontaże, lub zdjęcia nie związane z tematem jak w podanym przez ciebie poście zdjęcie wydłużonej czaszki. Jeśli chodzi o naukę czy historię, ja nie zamierzam niczego przyjmować "na wiarę" (i ty, jeśli naprawdę jesteś historykiem i nauczycielem nie powinieneś) tylko potrzebuję dowodów, a tych
Skoro fakt, że takie znaleziska stoją w kilku muzeach Cię nie przekonuje to oznacza, że po prostu boisz się podważenia obecnie przyjętych teorii. To smutne, że ludzie przyzwyczajają się do tego co jest i boją się zmian. To pewnie i tak Cię nie przekona ale narzeczona mojego kolegi studiuje archeologię i historię na UMK w Toruniu. Profesorowie opowiadali o tych znaleziskach i przyznawali, że nie wiedzą jak je interpretować. Kasia sama mówiła,
@Byakugan1986 No właśnie gdybym zobaczył jakiekolwiek znalezisko, jakiekolwiek zdjęcie znaleziska lub filmik, jakikolwiek dowód poza powtarzanymi wciąż historyjkami uwierzyłbym. Na razie trafiam tylko na teksty stron o UFO które z wiarygodnością nie mają nic wspólnego, powołują się na pisarzy i miejscowe legendy. Wiesz co-"w Newadzie w Muzeum Humboldta w Winnemucca oraz w Muzeum Towarzystwa Historycznego w Reno" mnie zdecydowanie nie przekonuje. Oba muzea mają znaleziska z jaskini Lovelock. Kiedyś ktoś wykopał jakieś