Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto pracuje jako operator CNC? Jestem ciekaw waszych opinii o pracy, zarobkach, możliwościach rozwoju. Czy po 80-godzinnym kursie mogę dostać w tym pracę? Dodam tylko, że jest w nim też nauka rysunku technicznego. Oczywiście nie zamykam się na jeden kurs, zamierzam dokształcać się dalej.
#cnc #praca #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
@Karzbig: Ja moge się wypowiedzieć jako świerzak. Niecały rok pracuję jako operator. Dużo pewnie zależy od firmy. Potrzeba pracowników, a roboty będziesz się stopniowo uczył na miejscu. Przyjmują ludzi też bez kierunkowego wykształcenia, ale ważne byś właśnie się dokształcał. Ja jestem po kursie i nieskończonych jeszcze studiach technicznych. Zaczynając dostawałem dwa koła na rękę, teraz jak zrobie dwa dni weekendowe nadgodzin w miesiącu dostaje 3. U mnie jest praca 3 zmianowa
  • Odpowiedz
Potwierdzam słowa Mireczków wyżej, bez wykształcenia i doświadczenia niektóre firmy też biorą, ale na kokosy nie licz, nawet gdy będziesz bardziej doświadczony, większy hajs to programista, ale tak jak mówię, jak liczysz na zarobki powyżej 5000zl to ciężko. Ogólnie nie ma się czego bać, jak trafisz na masową produkcję to się #!$%@? z nudów.
  • Odpowiedz