Wpis z mikrobloga

@mam_tu_niezly_ubaw_: to ci daje dużą swobode w wyborze noclegu, więc wszystkie podtatrzańskie miejscowości będą dobre. Ja osobiście lubię Jurgów. Jest to co prawda trochę dalej od szlaków, ale w zamian dostajemy trochę ciszy i spokoju.

Co do szlaków, to zależy od tego jak długie trasy cię interesują, od twojego doświadczenia górskiego, oraz czy lubisz towarzystwo innych turystów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Popularne szlaki, nawet zakładając wczesne wyjście dość szybko się zaludniają. No chyba że wyruszysz koło 4-5.

Od
  • Odpowiedz
@DJtomex: dzięki! doświadczenie jakieś mam, ale będę szedł z różowym, która nie jest obyta z górami. Głównie zależy mi na widokach i żeby to nie był zwykły spacer po górach, tylko trochę łańcuchów, ale nie jakieś bardzo niebezpieczne szlaki ze względu na różowego. Fajnie właśnie jakby się udało uniknąć tłumów, bo to jedyna rzecz której nienawidzę w górach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mam_tu_niezly_ubaw_: Skoro masz samochód to raczej polecam gdzieś poza Zakopanym :
Łapszanka albo Gliczarów Górny. Będzie taniej, ciszej i duże prawdopodobieństwo na piękne widoki z kwatery.
Jeśli chcesz trochę łańcuchów i dreszczyku ale na bezpiecznym poziomie to :
- Szpiglasowa Przełęcz ze Szpiglasowym Szczytem
- Jagnięcy Wierch na Słowacji ( żółty szlak z Doliny Białej Wody) przez Zielony Staw ( najładniejsze miejsce w Tatrach ? )
- jak nie przewalisz kasy na głupoty to 3 dzień wbijasz kolejkami na Łomnicę ( ~50 ojro na głowę wliczając parking) chyba że do jeziora dojdziesz to oszczędzasz około 20 i jak kupisz przez internet to też coś
  • Odpowiedz
@mam_tu_niezly_ubaw_: ja bym ci polecił Mięguszowiecką Przełęcz, fajne widoki, trasa nie zbyt trudna, ale techniczna.
Jak jeszcze jeździłem na dłużej to nocowałem w Zakopanem bo nie miał znaczenia nocleg, byleby była łazienka żeby się umyć, a z samego rana w góry. Głównie chodziło o góry i żeby zaczynać w jednym miejscu i kończyć w drugim.
  • Odpowiedz