Wpis z mikrobloga

Myślę, że warto wrzucić jeszcze jeden cytat z wywiadu

Tekst Leokadii(Leonardy) o odwiedzinach Kaczyńskiego może nam pomóc dojść do pewnych wniosków. Wszyscy wiemy, że choroby/zaburzenia psychiczne można dziedziczy. Jednak wiele schematów myślowych, szczególnie tych abstrakcyjnych, które są utożsamiane z Kononem, często nie wiążemy z jego rodzinom. Schizy z Kaczyńskiem, urojenia, konfidencja i tak dalej i tak dalej to prawdopodobnie spuścizna po rodzicach, którzy wychowali Krzysia na okuratnego Mazura.

Dla wielu oczywiste oczywistości, ale warto przypomnieć, że warmiański golem w głównej mierze został ulepiony przed rodziców. Kiedyś tam dopiero musieli się dziać paranormalne rzeczy...

#kononowicz #patostreamy
PiccoloColo - Myślę, że warto wrzucić jeszcze jeden cytat z wywiadu

Tekst Leokadii(L...

źródło: comment_R1kqQNVnjtMEynwXAu08fDruIjhfviNe.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • 7
@erykowski27
@jeltrab
Myślę, że oboje nadawali na podobnych falach.

Leosia na pewno odcisnęła piętno na stosunkach Krzyśka z kobietami. Wyrósł z niego potężny stulejarz teoretyk, który nie potrafi nawiązywać relacji z kobietami. Cały czas presja ślubu, która nie została udźwignięta przed Krzyśka. Coś jak Jareczek z Chłopaków do wzięcia z tego co kojarzę.
  • Odpowiedz
@PiccoloColo:
Nie ma co od razu przypisywac Leonardzie chorob psychicznych. Nie zapominajmy ze byla to prosta, wiejska kobiecina. Miala ciezkie zycie, cudem udalo sie im uciec z ZSRR do Polski z ostatnimi repatriantami. Wyszla za duzo starszego Bronislawa. Bogus wkrotce po przyjezdzie do Bialegostoku zostal pobity w szkole i stal sie umyslowo niepelnosprawny do konca zycia.
Stary maz, kaleki syn, osamotnienie w nowym miejscu zamieszkania. Krzysio Misio byl jej jedyna nadzieja
  • Odpowiedz
@Docent_nauk: Chodziła teoria, że Pan Bronisław w gruncie rzeczy sfałszował papiery z data urodzin, aby dostać wcześniej emeryturę. Tego czemu uciekali z ZSRR też się nie dowiemy, aczkolwiek byli wyznania katolickiego, tak więc raczej czuli się Polakami.
  • Odpowiedz
  • 2
@Docent_nauk
@patryk-hukalowicz
Generalnie dowodów na to nie ma, a teorii jakoby Leonarda nie ogarnęła rzeczywistego stanu rzeczy nie odrzucam oczywiście, bo jej logika broni się sama.
Czeczot też nie postawiłby na zwykłego chłopka, więc jestem pewny, że Kononowicz miał pewnego rodzaju lokalną sławę i łatkę mitomana.

Co do Bogusia. To źródło jakoby jego problemy psychiczne rozpoczęły się po pobiciu są legitne?
Przeszłość Kononowiczów tak naprawdę bardzo ciężko zweryfikować.
  • Odpowiedz
@patryk-hukalowicz:
Dziwne tylko, ze zarowno w dokumentacji IPN, jak i archiwach radzieckich, jest taka sama data urodzin. O ile znalem osobiscie wielu "kombatantow" i "przesladowanych" ktorym udalo sie zmienic to i owo, gdy ze wzgledu na brak dokumentow, pozwolono im poprzec ich wnioski zeznaniami swiadkow, to ciezko byloby mu zrobic to z danymi GULAGu.
Nie ma co sie dziwic temu, ze chcieli uciec z Sojuza. Mieszkali w koncu przed wojna w
  • Odpowiedz
@Docent_nauk: W archiwach radzieckich nie grzebałem :D Wychodzi na to, że w wieku 93 lat kupił dla knura lublina. Niemniej jednak, podobno do śmierci sam poruszał sie samochodem, a przynajmniej tak mówił pan z Boboli xD Chyba jakąś lokalną sławę miał, ale raczej złą, a pomysł z prezydenturą to dzieło ponoć doktora Czarniawskiego.
  • Odpowiedz
@PiccoloColo:
O pobiciu czytalem juz dawno , w artykule Doktora Czarniawskiego. Sam Konon tez o tym mowil.
Mysle, ze razem z przesladowaniem Misia w szkole, konfliktami z sasiadami o trzymanie swin i byciem obiektem drwin i zaczepek okolicznej dzieciarni, zlozyli sie to na izolacje Kononow i zlosliwosc , awanturniczosc i dziwactwa Misia
  • Odpowiedz
@Docent_nauk: i w takim przypadku też teza Krzcha o ojcu w AK staje się prawdopodobna. Tylko '49 rok i dopiero jest aresztowany za uchylenie się od poboru? Albo druga możliwość może pomagał już powojennej partyzantce i za to dostał wyjazd na białe niedźwiedzie a Krzcho sobie dorobił historię o byciu w AK.
  • Odpowiedz
@tankowiec_lotus: @kfiatek_na_parapecie:
@ProfesorBombas:
Nie mam czasu szukac teraz tego wpisu. Musielibyscie zjechac w dol kilka ladnych miesiecy. OPem byla zdaje sie dziewczyna, z zawodu (lub pasji) historyk.
Byly skriny dwoch dokumentow. Jeden dotyczacy pracy przymusowej tatusia w fabryce papieru w Prusach Wsch, oraz drugi , z archiwow sowieckich, gdzie widniala data aresztowania, data wydania wyroku 25lat na Workucie, oraz data zwolnienia go
W rejestrze IPN jest takze wzmianka o
  • Odpowiedz