Wpis z mikrobloga

@caribbean: Oni chyba sami nie wiedzą czy są jeszcze bilety promocyjne do momentu wydrukowania biletu, więc musisz iść do kasy PKP Intercity, jeśli chcesz to sprawdzić.
Na stronie masz cennik: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/zagraniczne/wegry/budapeszt.html
- bilety w jedną stronę są od 19€ (promocyjna stawka) do 87,5€ (stawka bazowa),
- bilet w dwie strony w nielimitowanej (w przeciwieństwie do tych biletów za 19€) promocji Visit Budapest kosztuje 46€ (jeśli dobrze rozumiem, to 39€ za bilety
@Junpei1948: > UWAGA – ZMIANA!!! W ofercie Visit Budapest do Budapesztu można podróżować tylko pociągami bezpośrednimi. Przesiadki i przerwy w podróży nie są dozwolone – to niekorzystna zmiana w porównaniu do starej oferty „Budapest Specjal”, gdzie reguły były takie jak w bilecie międzynarodowym, czyli za niewielką cenę można było po drodze zwiedzić Ostrawę, ze stacji Breclav na chwilę skoczyć do Brna, a potem jeszcze pozwiedzać Bratysławę i na przykład Vac.

Jak
Jak na złość. Ja właśnie muszę jechać przez Bratyslawę, bo ktoś się dosiada i jedziemy jednym.


@caribbean: Ale przecież pociągi z Krakowa i Katowic jadą do Budapesztu bezpośrednio z przystankiem w Bratysławie, więc czemu ten ktoś nie może do nich wsiąść?

Kurczę, czyli jak to? Czyli cenę jaką zapłacę mogę poznać dopiero w chwili kupienia biletu?? Czyli muszę być przygotowany na to co mi powiedzą wydatek 100 albo 400zł?


@caribbean:
@ms93: Poważnie? Nie znajduje mi takiego - tylko z przesiadkami w Breclav

A te bilety promocyjne na jakiej zasadzie są przyznawane? kto pierwszy? ja #!$%@? sorry że się wkurzam ale nic w tym pkp nie wiadomo. czas dojazdu nie wiadomo czy nie ze spóźnieniem, cena nieznana, pula biletów nieznana no do cholery
@caribbean: Jeśli jedziesz w jedną stronę, to cena faktycznie jest trudna do określenia, ale w przypadku biletu powrotnego jest stała - max. 46€ w dwie strony. Tak właściwie, to jadąc w jedną stronę też nie zapłacisz więcej niż 46€, bo zawsze możesz kupić bilet powrotny i użyć go tylko na jeden przejazd.
Opóźnienia zdarzają się w każdym środku transportu, niezależnie czy to samochód, autobus, samolot czy pociąg, więc tutaj narzekasz na