Wpis z mikrobloga

Czy wiecie, że parady równości LGBT są organizowane z publicznych środków, czyli z naszych podatków?
Skąd taka teza?
Dzisiaj zorientowałem się, że organizatorami jest partia RAZEM.
Partia #razem nie dostała się do sejmu, ale ponieważ miała ponad 3% poparcia dostała wielomilionowe subwencje. Wykorzystują to (wraz ze wsparciem zaprzyjaźnionych środowisk) do organizowania marszy #lgbt

#polityka
  • 12
@av18: owszem. Podobnie było z 'czarnym protestem', wtedy również a przynajmniej na początku organizatorem była partia Razem. Jest to zgodne z ich linią programową, więc jak najbardziej wydaje się być legalne i uczciwe.
Podobnie było z 'czarnym protestem', wtedy również a przynajmniej na początku organizatorem była partia Razem.


@imateapot: Niezupełnie. #toskomplikowane Nie poruszaj tego tematu w kręgach feministyczno-lewicowych (chyba że chcesz trollować), to jak rozbicie w barze butelki o ścianę.

Czy wiecie, że parady równości LGBT są organizowane z publicznych środków, czyli z naszych podatków?


@av18: To, że ktoś jest wymieniony w gronie organizatorów nie oznacza koniecznie, że daje kasę.
@Andreth: droga pani. Tak się dziwnie składa, że w momencie gdy te protesty się rozpoczynały, a zanim temat podchwyciły media zdarzyło mi się być na jedenej z tych demonstracji, której popularność przerosła oczekiwania organizatorów. Organizatorem była wtedy pani Marcelina Zawisza i to ona wzięła na siebie całą organizację i nagłośnienie tego tematu 'na ulicy'. Pani prof.Środa chyba też tam wtedy była (m.in. ona chyba wtedy przemawiała).

To miał być protest pod
@imateapot: No widzisz, ja uczestniczyłam bezpośrednio, od początku, i nie zamierzam na ten temat dyskutować, bo to nudne i bezcelowe. Równie dobre argumenty na rzecz swojej siły sprawczej mają babki zaangażowane wówczas w Dziewuchy Dziewuchom, a potem Strajk Kobiet. (NB, jeśli mamy na myśli ten sam protest pod Sejmem, to tam były dwa zgromadzenia, nie jedno).