Wpis z mikrobloga

Nudzi mi się, więc w ramach tagu #komunikacyjneciekawostki powklejam tutaj różne stare zdjęcia autobusów miejskich z Addis Abeby, stolicy Etiopii. Autobusy miejskie wprowadził do stolicy cesarz Hajle Selasje w 1945 roku i funkcjonują tam do dzisiaj.
Poniżej Mercedes-Benz OF1621, design autobusów tej marki na rynek krajów 3 świata nieco różnił się od tych na rynek europejski. W 1985 roku Etiopczycy zakupili 160 sztuk tego pojazdu, w 1998 roku wciąż jeździło około 40 z nich.
#ciekawostki #etiopia #komunikacjamiejska #autobusyboners
W.....c - Nudzi mi się, więc w ramach tagu #komunikacyjneciekawostki powklejam tutaj ...

źródło: comment_ps8QacySRKWCdRscGoFrnhtObveZDByT.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamil_snk: te zdjęcia wykonano jakiś czas (trzy lub cztery lata) po zakończeniu wojny domowej, więc stanem autobusów rząd się zbytnio nie przejmował, bo były ważniejsze sprawy. Na zdjęciach z 2014 tamtejsze autobusy nie wyglądają aż tak okropnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@WszeborWlostowic To miejskie busy? Szczerze mówiąc jak byłem rok temu w Addis to w ogóle nie rzuciły mi się w oczy. Myślałem że cały transport miejski przejęły tam vany, złotówy (byrrówy?) i metro ;)
  • Odpowiedz
@khaes: niedawno sprowadzili nawet pierwsze w historii miasta przegubowce, chińskiej marki Huanghai ( ͡° ͜ʖ ͡°) Według niektórych źródeł autobusy miejskie mają tam 93 linie obsługiwane przez około 1230 autobusów i 3 zajezdnie więc są to autobusy miejskie z prawdziwego zdarzenia, przez co pozytywnie wyróżniają się na tle innych afrykańskich stolic.
W.....c - @khaes: niedawno sprowadzili nawet pierwsze w historii miasta przegubowce, ...

źródło: comment_K543Od3dMM4zVpcgItfT8qAbJ7HFoL49.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz