Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam problem, nabyłem nowy sprzęt
I7 9700k
Tomahawk MSI z390
Dysk M2 adata
Mam oryginal w10 na pendrive
I chcąc zainstalować za każdym razem instalacja zacina się w różnym miejscu
Przy wpisywaniu kodu, przy instalacji, nagle przestaje reagować mysz i klawiatura i stoi
Proszę o pomoc
#komputery #pc #pomocy #help #kiciochpyta #jaktoogarnac #wykop
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
Nic nie podkrecaj komputera. W biosie daj domyślne ustawienia. Jak nie pomoże to wyjmij wszystkie pamięci ram poza jedną i próbuj ponownie instalować.
  • Odpowiedz
  • 0
@jimmyF wyglada na wadliwa pamięć ram lub podkręcenie komputera w biosie które powoduję problemy. Zamieniaj pamięci ram, w innych gniazdach , w innych kombinacjach, zobacz jakie napięcia pokazuje zasilacz, jakie temperatury.
  • Odpowiedz
  • 0
@jimmyF moze ten RAM jest jakis niekompatybilny z tą płytą główną? Producenci plyt głównych podają z jakimi pamięciami były robione testy. Ewentualnie w drugiej kolejności trzeba dysk sprawdzić czy nie ma błędów jakimś programem diagnostycznym.
  • Odpowiedz
  • 0
@jimmyF i tak w ogóle nie instaluj windowsa z pendriva co masz tylko utwórz nową instalke. Wpisz sobie w google windows 10 iso Microsoft i będziesz miał oficjalną instalke do wypalenia na dvd lub do utworzenia na pendrive. Może masz za starą kopie windowsa.
  • Odpowiedz
  • 0
@jimmyF czyli prawdopodobnie płyta nie obsługiwała poprawnie pamięci RAM a aktualizacja biosu dodała tą obsługę. Bo to typowe dla RAMu, takie losowe błędy przy instalacji.
  • Odpowiedz