Wpis z mikrobloga

Dostałem dziś zaproszenie do bety GeForce Now i muszę przyznać że zaskoczyłem się pozytywnie jeśli chodzi o działanie. Wymaksowany Wiedźmin 3 co prawda działa odrobinkę gorzej niż lokalnie na PC, ale i tak trzyma te 80-90 klatek. Występują okazjonalne "szarpnięcia", pewnie dlatego że serwerów nie ma w Polsce, ale myślę że w grach single player nie ma to wielkiego wpływu na przyjemność z rozgrywki. Ciekawi mnie jak działałoby to na jakimś starszym sprzęcie, bo pewnie to też ma trochę wpływu na dekodowanie obrazu czy coś.

#pcmasterrace #gry #nvidia #geforcenow
Pobierz
źródło: comment_xPOj2a3UMyRXjSb58YP4EMN0Js8SwUqJ.jpg
  • 13
@wysuszony: A jak u Ciebie z jakością obrazu? Dostałem się do bety jakies 9 miesięcy temu, korzystałem może 2 dni, ale były spadki w przesyłanej rozdzielczości. Nagle potrafiło dropnąć do 720p, które wyglądało niczym jutubowe 480p. Przez większość czasu niby się trzymało tego 1080p ale no ostatecznie to bym nie polecił.

Net w tamtym momencie miałem światłowodem, 50mb/s więc problem raczej nie leżał po mojej stronie.
@wysuszony Nie rozumiem hejtu na chmury. Posty takie jak twój tylko mnie utwierdzają w przekonaniu że granie w chmurze przeszkadza tylko tym którzy jeszcze nie mieli okazji przetestować tego wynalazku. Ja miałem okazję używać GeForce Now od samego początku, grać przez PS Now i ostatnio miałem w ręku Google Stadia. Gry wyglądały całkiem ładnie, sterowanie też git, lag nieodczuwalny zupełnie. To jest przyszłość grania.

Sprzęt nie ma znaczenia, NVIDIA Shield tablet daje
działa odrobinkę gorzej niż lokalnie na PC, ale i tak trzyma te 80-90 klatek


@wysuszony: nie o klatki w tym sporcie chodzi, tylko o twoje łącze. Pracowałem u operatora telekomunikacyjnego, dla ~90% polaków takie usługi to abstrakcja ze względu na ping

FTTH, albo dobry VDSL to jeszcze, ale łącza poza wielkimi miastami, czy daleko od central nie mają prawa działać sprawnie. Większość polaków leci po miedzi pamiętającej PRL
@Atreyu: no w sumie to o to mi też chodziło, bo wydawałoby się że sam "dzierżawiony" PC będzie wyraźnie mocniejszy niż to co sporo ludzi ma w domu. Później przetestuję Wolfensteiny przy których mój PC klęka na maks ustawieniach.
@wysuszony testowałem przez jakiś czas GeForce now, I powiem tyle. Na ten moment absolutnie wszystkie giery online w których jest ważna reakcja odpadają.
@wysuszony to jest #!$%@? dosyć, teoretycznie grasz na 1080, ale co z tego skoro jedne gry chodzą normalnie, a jedne jak gówno. Watch dogs 1 chodzi strasznie, nieważne jakie ustawienia
@Wiedmolol: Światłowód "50Mbit" nic nie da. Musisz mieć bardzo dobre łącze, a nie przepustowość. Dobre łącze to ping na poziomie >10ms do wszystkiego co stoi w Polsce, jitter prawie zerowy nie mówiąc już o stratach pakietów. Niestety większość łącz w PL nawet te "światłowody" mają jedynie przepustowość dobrą. To się w przyszłości zmieni, ale aktualnie niewiele osób będzie mogło korzystać z takich usług.