Wpis z mikrobloga

  • 306
Pracuje w Niemczech. Budujemy sieci światłowodowe, co wiąże się z wykopami w chodnikach. Przechodzi koło mnie dziennie sporo ludzi. Ostatnio są upały, a wczoraj podeszła do mnie młoda dziewczynka z mamą i wręczyła mi reklamówkę z wodą, sokiem, owocami i ciastkami. Za chwilę przybiegła jeszcze z kubeczkami.

Dla mnie to coś niesamowitego. Wcześniej pracowałem w małych wioskach, gdzie mieszkali głównie starsi, rodowici Niemcy i co prawda byli bardzo mili, często zagadywali i zdarzyło się, że ktos zaprosił mnie i kolegów na poczęstunek i napoje, ale sytuacja z tą dziewczynką wywarła na mnie ogromne wrażenie. Potem porozmawialiśmy moim łamanym niemieckim i okazało się, że dziewczynka wraz z rodziną pochodzi z Syrii, a w Niemczech jest od dwóch lat. Dziś z takimi samymi zakupami odwiedzili nas jej bracia. Dali nam podobne produkty.

#niemcy #czujedobrzeczlowiek #swiat #pracbaza
  • 47
  • 47
@Salomonthekrol @waciak czemu bait? Bo nie pasuje do linii politycznej wykopu? Dla mnie to jest dowód, że ludzi nie można stawiać po jednej stronie ze względu na religię, kraj z którego pochodzi itp. Ta rodzina jest na pewno mniejszością, która przybyła razem szukać lepszego i uczciwego życia, a nie jak większość młode chłopaki w sile wieku po socjal.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awm: dobra, dobra, nie ocieplaj nam tu za #60groszyzawpis wizerunku przybyszy z Bliskiego Wschodu/Afryki itd.

@waciak: to pracuj w De. Ja robie i tylko obcokrajowcy czyms czestuja i sa spoko w mia
re. Angielka,węgier, jedna ruska. najgorsi sa ze wschodnich niemiec ddr. u turczynki raz robilem to tez fajnie bylo. nie genarlizujmy kazdego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Salomonthekrol @waciak czemu bait? Bo nie pasuje do linii politycznej wykopu? Dla mnie to jest dowód, że ludzi nie można stawiać po jednej stronie ze względu na religię, kraj z którego pochodzi itp. Ta rodzina jest na pewno mniejszością, która przybyła razem szukać lepszego i uczciwego życia, a nie jak większość młode chłopaki w sile wieku po socjal.

@awm: dokładnie tak jest jak mówisz, ale na wykopie nie masz co szukać
  • 0
@DrOctopuss wyjedziesz kiedyś za granicę, to może zmienisz zdanie. To zwykli ludzie jak Ty czy ja, tylko bardziej leniwi ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mają jeszcze tendencje do wchodzenia w niebrzpieczne miejsca, dlatego trzeba wszystkie wykopy zawsze dokladnie ogrodzić
  • 0
@ejdier porównując ilość godzin i stawki na prowincji w Polsce, a w średniej wielkości mieście gdzie pracuję, zarobię blisko 3x więcej. W większym mieście w Polsce ta roznica by się zmniejszyła, ale jak już mam gdzieś wyjeżdżać, wolę zagranicę
@awm też pracuje w Niemczech i rzeczywiście muszę przyznać, e Niemcy to całkiem mili i uprzejmi ludzie. Dużo łatwiej spotkać się z chamstwem w Polsce niż w Niemczech.
@awm: potwierdzam, ja jestem siostrem tej dziewczynki. Tak, #!$%@?, siostrem bo w Niemczech mamy wolność i mogę być siostrem albo bratową jak będę chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 0
@dizzydom gdyby nie słońce, to praca bardzo fajna i czas leci bardzo szybko. Jednak właśnie warunki pogodowe sprawiają, że czasem żałuję swoich wyborów. Ale tylko czasem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@Lemx w Niemczech ludzie szanują pracę, u nas wygląda to jak wygląda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sam jestem koparkowym, ale robimy w brygadzie 3 osobowej, więc trzeba robić wszystko
  • 0
@Dibhala mam robić sobie zdjęcia z 12 letnim dzieckiem, żeby jakiś anon z internetu uwierzył? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 1
@Tanczacy_z_lewakami Bo jesteś zero-jedynkowy. Nie potrafisz inaczej myśleć. Ja mówię o tym, że wśród grupy uchodźców są też życzliwi ludzie, którzy przeżyli piekło i teraz podchodzą do mnie gdy pracuje w upale i mówią, że mam przyjąć wodę. I ze względu na to co przeżyli, to mnie bardzo urzekło.
@awm: jak lubisz z dziećmi toś pedryl zwykły i przykro pisać w tym wątku
Choć wystarczyłaby fota reklamówy z dobrociami dla anona z internetu.
No ale ... jak kto lubi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)