Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym zacząć z #mintos. W nagrodę za pomoc w pytaniach zgłoszę się do Mirka mirabelki na pw o podanie linka ref.

Pytania:
1. W jaki sposób wygląda wpłata pieniędzy. Tzn mam revoluta, konto walutowe w dolcach i w zasadzie tyle. Chciałbym po prostu jak najmniej stracić hajsu na prowizje, począwszy od wpłaty aż do wypłaty zysku.
2. Polecane są teraz pożyczki w rublach, w jaki sposób wyplacacie hajs w rublach? Na revoluta jakoś I potem na konto? Chcę jak najmniej stracić na prowizje
3. Jak wyglądają te całe ratingi? Od A+, A, A-, B+ itd?
4. Jakie pożyczki sami skupujecie? Jaki rating? Bo to że z gwarancją wykupu to pewniak dla mnie(w sensie ja będę tylko takie kupował). Na coś jeszcze zwracać uwagę przy wyborze inwestycji? Podobno niektóre firmy splacaja odsetki od opóźnienia, jak to sprawdzić które to robią a które nie? Niektóre np od (do?) 2 tyg płacą lub nie płacą - tak gdzieś przeczytałem na tagu, proszę o sprostowanie.
5. Jakieś inne rady dla początkującego?
6. Tak sobie myślę, że nawet płacąc podatek od zysku to i tak lepiej się wyjdzie niż na tych lokatach, biorąc pod uwagę że są nawet pozyczki np na 3msc co jest bardzo krótkim okresem.
7. Jak pozyczam np 1000zl na 10 msc to mi będzie co miesiąc splwyac 100zl plus zysk? Oczywiście jak będzie płacone w terminie.
8. Czy coś z tą pożyczka https://www.mintos.com/pl/17759741-01 jest źle?
9. czego unikać?

#mintos
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

-Polecam poczytać nim zaczniesz i przelać złotówki by zobaczyć jak to działa - nikt nie nauczy Cię bardziej niż obcowanie z Mintosem.
-Wpłać 1000zł, zacznij inwestować w pożyczki krótkoterminowe (do miesiąca), w PLN (przewalutowanie to prowizja 0,5%). Inwestuj na rynku pierwotny.
-Przy wpłacie pamiętaj o weryfikacji konta - będziesz zmuszony zrobić zdjęcia dowodu z dwóch stron oraz selfi w jasnym świetle. Nie przejdzie opcja wklejania znaków wodnychi i innych zapisów. Twoje dane będą już w Estonii (i oby tylko tam).
-Zapisz sobie ustawienia filtrów na walutę PLN, z gwarancją wykupu, nie dłuższe niż 1 miesiąc i sortowanie po wysokości oprocentowania (łatwiej będzie Ci wyświetlać pożyczki na telefonie).
-Osobiście inwestuje kwoty od 50 do 60zł - wychodzę z prostego założenia polegającego na dywersyfikacji źródeł przychodu - jeśli zainwestuje 500zł w jedną pożyczkę to może się okazać, że ma ona opóźnienie o dobrych kilka tygodni (zazwyczaj masz płacone odsetki karne ale pieniądze te masz zablokowane). Lepiej mieć 10 pożyczek po 50zł.
-Jeśli chodzi o waluty to osobiście mam rubla, euro i PLN. Rubel rzeczywiście ma fajne wyniki i nawet jeśli początkowo Mintos potrąci Ci 0,5% to oprocetowanie na poziomie 17/18% szybko Ci się zwróci. Warto jednak wziąć to pod uwagę, że im wyższy procent tym większe ryzyko, że gdzieś się potkniesz. Jeśli chodzi o euro to chodzą słuchy, że jest bardziej terminowe z wypłatami za pożyczki. PLN wyjade mi się całkiem ok alternatywą z oprocentowaniem na poziomie 10-13% z gwarancją wykupu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Musakrator: o jakim przewalutowaniu mówimy? Bo skoro wpłaciłbym poprzez revolut (płacąc karta) to hajs idzie już np w rublach. Chyba że w mintos ma się jeden rachunek w PLN z którego dopiero już na mintos trzeba dokonać zmiany waluty
  • Odpowiedz
@Silvervend: właśnie się lekko wgryzłem w temat ale i tak revolut pobiera opłatę za przelew zagraniczny poza ue, więc nie ma sensu chyba się pchać w ruble, chyba że maiłbym już kartę walutową w rublach. chyba że się mylę?
  • Odpowiedz
@zrodzny_w_zbozu: myślę, że fitr ustawiony ok - ja mam tylko na PLN, gwarancje odkupu, długość do miesiąca i oprocentowanie powyżej 10%.
Pójście w pożyczki krótsze niż jeden miesiąc są dobrym rozwiązaniem by przekonać się do Mintosa - nie zrażaj się tym, że będą obsuwy w spłacie.
  • Odpowiedz