Wpis z mikrobloga

Trochę się boje ale zaryzykuje. Chce zrobić grę coś podobnego do Diablo. Jednak poza grafiką to programowanie (chociaż się znam trochę, robiłem jakieś proste apki na C#/Java) to słabo. I kiedyś próbowałem sił w Game Maker. Ale finalizując pytanie. Jaki program byście polecili który maksymalnie ułatwi mi oprogramowanie gry? Czy Game Maker jest ok i czy można to później wypuścić komercyjnie?
Ps tak wiem że to nie robi się w dzień dwa, tydzień tylko pewnie lata mi zajmie na coś prostego, ale mnie to nie zniechęci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #gry #game #studio #grafika #animacja #grafika3d
  • 12
  • Odpowiedz
@kolonko: No jak chcesz sobie zrobić gierkę, taką jak opisujesz, to będziesz musiał nieco się wysilić. Takie Unity upraszcza maksymalnie proces + programuje się tam w C#.
  • Odpowiedz
@tell_me_more: tylko to ma być w stylu Diablo 1. Mam na myśli że nie 3D ale jako 2D silnik bo izometryczny rzut. Chciałbym maksymalnie uniknąć programowania tzn żebym nie siedział paru dni na jakimś głupim błędzie w kodzie... Gdzie dla osoby co na co dzień w tym siedzi to będzie śmieszne a ja nie zobaczę ze coś jest nielogiczne
  • Odpowiedz
@kolonko: Co do Fusiona chciałbym tylko wspomnieć, że w tym z pozoru "dziecinnym" silniku zostało zrobionych kilka godnych uwagi gier jak: FNAF'y, The Escapist, Freedom Planet, Baby Redamption. Choć trzeba powiedzieć szczerze, że do większych gier Fusion się raczej nie nadaje (°°
  • Odpowiedz
@kolonko: w unity możesz też robić gierki 2d. Ale jak umiesz robić modele 3d i obsługiwać jakiegoś blendera czy inny podobny program to zrobienie sensownie wyglądającej animacji przynajmniej dla mnie jest łatwiejsze w 3d.

W 2d musisz rysować każdą klatkę w 3d robisz model i szkielet i tylko ruszasz kośćmi (do tego żadnego programowania nie trzeba, robisz model i przeciągasz plik do unity).

Do tego jeśli chcesz żeby postać miała różne
  • Odpowiedz
@tell_me_more: wiem ale bardziej 2D mi się podoba. Tzn. No dobra to w sumie trochę jestem zmieszany ale dziękuje. Pytanie ktoś kto miał do czynienia z tymi trzeba który najłatwiejszy? (Fusion/Godot/Unity)? To tak hobbistycznie chce for fun ;)
  • Odpowiedz