Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Jako, że nie czytam za często tego śmietnika zwanego główną to z początku wydawało mi się, że Cię doszczętnie #!$%@?ło. Źle opisałeś sytuację 2. Firma nie może w trakcie trwania umowy kazać Ci np. konwertować się na religię katolicką, islam, czy zostać gejem. Sytuacja o której piszesz odnosi się do dobrowolnego udziału pracowników w czynnościach promujących coś co wspiera także firma - to jest jak najbardziej okej.I pracownik może
  • Odpowiedz
@saakaszi: Dowcipnie, niestety to dwie różne sprawy.

Ochrona przed dyskryminacją w zatrudnieniu z 18 ze zn. 3a jest klarowna, jednoznaczna i wprost wylicza przekonania polityczne jako podlegające ochronie. Oczywiście możemy teraz przeprowadzić dyskusję akademicką, czy we wiadomych cytatach nie było nawoływania do przemocy - ale nie czarujmy się, w prokuraturze by się to nie ostało.

Swoją drogą, niczym Martin Luther King mam marzenie: marzy mi się świat, w którym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mister_pink: Możliwość zawarcia małżeństwa lub innej formy oficjalnego w oczach prawa związku. Dzięki temu partner życiowy będzie mógł jako członek rodziny mieć wgląd w dokumentację medyczną w razie potrzeby, ułatwione przekazywanie majątku, np. w wyniku dziedziczenia po śmierci partnera i wiele innych możliwości, które się pojawiają po takiej formalizacji.

Przywilej to szczególne względy dostępne tylko do ograniczonego grona. Powyższe wymienione możliwości, i wiele innych, są dla heteroseksualnych związków czymś tak
  • Odpowiedz
o prawo do sformalizowania związków (związki partnerskie lub małżeństwa).


@prawa_reka_sorosa:

Nie ma czegoś takiego jak małżeństwoosób tej samej płci, to pojęcie przynależy dla związku kobiety i mężczyzny(coś jak z tym słynnym "wegetariańskim hamburgerem"), zaś jednopłciowe związki partnerskie na prawach małżeństwa (za wyjątkiem adopcji dzieci) powinny być wprowadzonee jak najbardziej, zgoda.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:

Sofistyka. Małżeństwo to małżeństwo, rower to rower, samochód to samochód, koń to koń. Dwie osoby tej samej płci to to związek partnerski dwóch osób tej sameł płci, lub trzeba wytworzyć nową nazwę nie zakłamującą rzeczywistości jak "małżeństwo jednopłciowe".
  • Odpowiedz
@mister_pink: Nie trzeba, słowa cały czas zmieniają swoje znaczenie ze względu na potrzeby ludzi.

Komórka to kiedyś był schowek pod schodami, dzisiaj telefon bezprzewodowy.
Bielizna dotyczyła wyłącznie białych ubrań, dzisiaj dotyczy ubrań rożnego koloru.
Dawniej słowo płeć oznaczała również twarz, cerę.
Świetlica to nie pomieszczenie w szkole, a najjaśniejsza izba
  • Odpowiedz