Wpis z mikrobloga

Jak pozbyć się z domu zaskrońca? Skubany jest cwany - schowa się i na widok człowieka ucieka w miejscu, w którym jest nieuchwytny, przy czym nie wykazuje żadnych chęci opuszczenia lokum - pomimo otwartych drzwi. Nie boję się go jakoś szczególnie, ale jednak niekomfortowo we własnym domu przez każdym postawionym krokiem się rozglądać. Zwłaszcza, że zazwyczaj panuje w łazience, a to zdecydowanie ostatnia rzecz, na którą chciałbym wdepnąć :/

Zostawić drzwi otwarte na noc? Okaże się jeszcze, że przyprowadzi kolegów...

#zwierzeta #weze #zaskroniec #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #wonsz #gady #ratunku
  • 8
@GoddamnElectric: Zaskrońce lubą się wygrzewać, może spraw, żeby w całym domu było chłodniej np.zasłaniając okna, a w jednym miejscu pozwól, żeby światło tam wpadało. W tym miejscy się na niego zaczaisz i będziesz mógł go złapać i wypuścić na zewnątrz. Tylko pamiętaj, że zaskrońce są pod ochroną.
@aaadam91: Spokojnie, mi jego los jest obojętny, byle tylko z dala poza moim domem. Na razie jest w jednej ciemnej kanciapce zlokalizowany, niech tam siedzi do jutra, by mnie nie zaskoczył (mam nadzieję, że nic mu się nie stanie, ani nie złoży jaja), a jutro spróbuję zrobić tak jak mówisz. Co ciekawe wyglądał na zwierzę, które wręcz przeciwnie - lgnie do ciemności.
@GoddamnElectric: może piwem wypłosz gałgana( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od wieków bzu czarnemu i chmielowi przypisuje się właściwości odstraszające węże i żmije, ale też szczury i inne gryzonie. Sadzono je przy płotach, warzywniakach, stodołach, stogach siana (lubią się w nich czasami chować żmije. Za bardzo skuteczną roślinę odstraszającą węże i żmije uważano też kiedyś konopie

http://niepodlewam.blogspot.com/2014/05/zaskronce-jak-sie-ich-pozbyc-z-ogrodu.html