Wpis z mikrobloga

#pytanie #kodeksdrogowy #prawo #policja
Mirki mam pytanie. Chcę przewieźć szafę samochodem co mi się nie zmieści w środku (100cm szerokości a samochód przyjmie tylko max 96) i się zastanawiam, czy mogę ją przewieźć na dachu dobrze zabezpieczoną przez pasy (2 poziomo i 2 pionowo) tak aby szafa nie miała prawa nawet drgnąć. Mam relingi na dachu więc jest o co zaczepić. I czy mogę się narazić na mandat? Z ustawy (art. 61 ustawy Prawo o ruchu drogowym):
- nie powodował przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę - waga nie będzie przekroczona
- nie naruszał stateczności pojazdu - szafa stabilna na środku - prędkość jazdy nie przekroczy 50 km/h więc opór też będzie niewielki
nie utrudniał kierowania pojazdem - j.w.
nie ograniczał widoczności drogi lub nie zasłaniał świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony - na dachu nic nie będzie zasłonięte, szafa poza obrys wyjdzie dosłownie ze 2cm
Oczywiście mam zamiar doczepić kamizelkę odblaskową z tyłu na obrysie.
Na ile szalony jest to pomysł? ( ͡° ͜ʖ ͡°) (rozmiar szafy 183x60x100)
  • 4
Nawet jeżeli ładunek będzie porządnie zamocowany? No szkoda, ale to faktycznie nie jest najlepszy pomysł. Tym bardziej że mam do przejechania jakieś 60 km, w tym 15 przez miasto xD
A co do wynajęcia czegokolwiek to za stara szafa żeby się opłacało. A przyczepkę miałbym nawet za darmo, ale musiał bym po nią pojechać (koszt paliwa ok 80 zł - już się nie opłaca) Pewnie szafę rozkręcę.
Dzięki za przemuwienie do rozsądku, bo już się napaliłem na bycie atrakcją na drodze xD.