Wpis z mikrobloga

lutowane procki da się stosunkowo łatwo oskalpować bez rozlutowania. Nie wierzyłem więc zrobiłem to swojemu 9900K. 10 stopni mniej w stresie i godzina OCCT zamykająca się w 68C max temp. Było warto.

  • 8
@Murasame: zasadniczo tak ale 9ta generacja ma grubsze pcb więc musi być dedykowany delidder. w stosunku do haswellowego miał też śruby sciskające proca z góry więc może jest jakiś specjalny.
@Roniq: akurat motywacja przyszła z zewnątrz. Procek służy mi do pracy i po kilku miesiącach kompilowania kodu po naście godzin dziennie lut się zwyczajnie poddał. Temperatury na 2 rdzeniach zaczęły uciekać do 98C. Więc patrzę na to tak że zainwestowałem 2 stówki żeby potencjalnie oszczędzić 2.5K.
@majk3l: mam założoną ramkę do direct die cooling od rockitcool, była w zestawie z delidderem. Lappingu nie robiłem ale rdzeń wypolerowałem na błysk. Pasta polerska jak i odczynnik do rozpuszczania lutu również w zestawie z deliderem.
Ramka od derbauera z tego co czytałem ma problemy z mounting pressure i ludzie mają problemy ze znikającymi liniami pcie i niestabilnym ramem. Trzeba kombinować z dokręcaniem śrub więcej/mniej aż zadziała. Tu dostajesz klucz dyno