Wpis z mikrobloga

@dorszcz: ale mają rację. Coraz więcej w przestrzeni publicznej jest schodów ruchomych, których koszt jest bardzo duży, a bieganie po nich znacznie skraca ich trwałość.
  • Odpowiedz
@dorszcz: nie wiem kto wymyślił tą legendę o niższej przepustowości jak się idzie po schodach ruchomych, ale widać że nie używa tego urządzenia. Jak tylko wszyscy stoją(prawa i lewa strona) kolejka do schodów jest dużo dłuższa, niżeli wtedy gdy lewa strona idzie.
  • Odpowiedz
@dorszcz: już mnie #!$%@?ą Ci strażnicy wszystkich zasad. Niedługo w Warszawie będzie tak, że zanim wyjdziesz na miasto będziesz musiał podpisać na liście, że znasz na pamięć 3 tomową księgę zasad żeby przypadkiem nie stanąć lewą nogą na prawą stronę krawężnika albo #!$%@? wi co jeszcze.
  • Odpowiedz
@dorszcz: W parku podbiega do mnie piesek - łasi się, macha ogonem więc go poklepałem po pysku. Baba ryja drze, że on ma niebieską czy zieloną obrożę, a to oznacza, że właściciel nie chce aby go dotykać. O losie xD Muszę #!$%@?ć na wieś, wieśniaki nie mają z niczym problemu.
  • Odpowiedz
@dorszcz: Z tymi schodami to dla mnie takie same fanaberie. Ile taki "spieszący się" zaoszczędzi czasu jak będzie szedł po ruchomych schodach? 20 sekund? Żeby mu się przez to życie nie wywróciło do góry nogami xD A wszędzie jeszcze to poparte savoir-vivrem, we łbach się przewraca. Nakręcanie wyścigu szczurów nasila się :- )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pijanypowietrzem:

Z tymi schodami to dla mnie takie same fanaberie. Ile taki "spieszący się" zaoszczędzi czasu

Czemu temu komuś żałujesz? Co Ty niby zyskasz blokując tego co chce iść po schodach ruchomych?
  • Odpowiedz
@pijanypowietrzem: na przykład ktoś może się spieszyć na autobus, tramwaj lub po prostu nie lubić stać z czyjąś dupa przy twarzy¯\_(ツ)_/¯
Ale chyba nie chce mi się z kimś gadać dla kogo savoir-vivre to przewracanie w dupie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pijanypowietrzem: to nie jest niezgodnie z przeznaczeniem, chyba pomyliłeś schody ruchome z windą. Ruchome czy nie, nie byłyby schodami gdyby nie można było po nich chodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W większych metropoliach #zagranico to standard, że ludzie zostawiają "jeden pas" dla chodzących na takich schodach. Widać jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć nim kultura korzystania z tego wynalazku dotrze do naszego kraju...
  • Odpowiedz
@szpongiel: #zagranico jest tak samo jak u nas i strasznie irytuje gadanie, że my to taki zacofany kraj. Zdania są podzielone na całym świecie. Dyrektor metra w Waszyngtonie stwierdził, że chodzenie po ruchomych schodach może je uszkadzać. Producent OTIS odpowiedział, że konstrukcja jest na tyle wytrzymała żeby bez problemu po nich chodzić jednak zalecają ustawianie się "w parach" zamiast chodzenia z prostego powodu - bezpieczeństwo. Drugą kwestią jest fakt, że jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pijanypowietrzem: pewnie masz rację, tzn. zależy od miejsca. Mieszkam w Londynie i tutaj to norma, że się zostawia wolny tor dla chodzących. Przepustowość schodów, nie jest problemem, bo ludzie z peronów zaczną spadać jak za dużo na raz zjeździe na dół ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz