Wpis z mikrobloga

trochę zapomniałem o strategii swapowej na eurtry, mam na głowie za dużo innej roboty, jednak ta informacja może was zaciekawić XD nie wiem co ma w głowie XTB, ale zrobili coś takiego:

- w środę naliczają potrójny swap na eurtry
- w czwartek naliczają potrójny swap na usdtry

wychodzi na to, że w środę można hedgować eurtry poprzez usdtry i eurusd, a w czwartek odwrotnie – usdtry przez eurtry i eurusd. cała strategia działa u jednego brokera, czyli odchodzą koszty przewalutowań, transferów i balansu kont. będę miał trochę wolnego czasu to przetestuje, ale póki co #!$%@? + wakacje, więc nie dam rady. jakbyście sprawdzali to dajcie znać co wyszło XD

@okrim: @poczekaj:

#forex #gielda
  • 6
@poczekaj: właśnie to trochę dziwne, nie chce mi się wierzyć, że nie wzięli tego pod uwagę. rozumiem zmianę eurtry z piątku na środę, ale o co im chodzi z tym usdtry w czwartek to nie mam pojęcia XD
@topol: licząc, że złapie 20 pipsów spreadu na eurtry i usdtry (na spokojnym rynku spokojnie złapiesz 15 pipsów) i 1 pips na eurusd, wychodzę na czysto lekko ponad 26 pipsów.

eurtry swap 36,78 spread 20
usdtry swap -42,1 spread 20
eurusd swap -1,1 spread 1

3*36,78-42,1-1,1-20-20-1=26,14

wiem, że w teorii może brzmieć świetnie, a w praktyce wyjść inaczej, ale jak ktoś ma trochę wolnego czasu to może sprawdzić ( ͡°