Wpis z mikrobloga

Jako gówniarz przeszedłem wszystkie serie #gothic mam mega sentyment i wspomnienia z tej gry i tych czasow. Mam zamiar zagrać w wiedźmina 3 chodź nigdy nie grałem w żadną serie. Myślicie że da radę polubić tą grę człowiek bardzo zżyty z Gothiciem?
#wiedzmin

???.???

  • Niee 12.3% (9)
  • Taaaa 87.7% (64)

Oddanych głosów: 73

  • 7
@AShans: Jeśli dobrze pamiętasz Gothica i go polubiłeś, to Wiedźmin będzie Cię strasznie #!$%@?ć. @Czarendzer: W szczególności jedynka:

- małe, zamknięte lokacje - loading screen co minutę - nawet do jednoizbowej chaty masz loading screena
- w związku z tym świat jest w ogóle strasznie zamknięty na eksplorację - nie ma #!$%@?, żebyś w Wiedźminie skakał po dachach, czy po drzewach i walił do wrogów z kuszy
- no właśnie,
@AShans: Jako fan Gothiców i osoba, która akurat przedwczoraj w końcu przeszła Wiedźmina 3 - #!$%@? idź w to stary ( ͡° ͜ʖ ͡°) W3 jest zajebisty( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mecenas_z_piaseczna: No każdy ma swój gust. Dla mnie (i nie tylko) pierwszy Wiedźmin klimatem i atmosferą która panuje w grze (każdy akt posiada swoją unikalną) niszczy każdego Gothica i kolejne Wiedźminy. CO z tego że trójka jest największa, ma największą swobodę, genialne cut scenki i modele postaci? To lokację i nastrój z jedynki bardziej zapadają mi w pamięć. A IV akt z W1 samodzielnie zamiata każdą część #gothic (nigdy nie byłem
@Czarendzer: Poróbwnałem po prostu Wiedźmina do Gothica. Największy problem tej gry to jej mechanika, która wynika z tego silnika, który CDP dostał od Bioware'u.

Jak komuś się podobał Gothic i ten ktoś polubił ten setting i jego mechaniki, to się od Wiedźmina 1 po prostu odbije. Wiedźmin 3 jest najbardziej podobny do Gothica, w szczególności jeśli chodzi o świat, jego ekspozycję, a nawet samą mechanikę. Sama fabuła Wiedźmina 1 jest strasznie