Wpis z mikrobloga

Wymieniłem w Hondzie Jazz II olej w manualnej skrzyni biegów, najprawdopodobniej 11-to letni, na nowy MTF. Po wymianie pojawił się wyciek. Czy jest możliwe, że nowy olej rozpuścił jakieś stare osady? Da się coś z tym zrobić bez rozbierania skrzyni? Czy wymiana tego oleju była błędem? Parę osób powiedziało mi, że oleju w skrzyni się nie rusza. Za parę dni mam wizytę u mechanika, ale chętnie bym na ten temat podyskutował, jeśli jest o czym ¯\_(ツ)_/¯
#honda #mechanikasamochodowa
  • 9
  • Odpowiedz
@leiz: olej w skrzyni sie wymienia jak najbardziej ale to raczej jest prewencyjne bo manual przejeździ na tym samym oleju bardzo daleko bez rozsypywania sie
  • Odpowiedz
@jestem_legenda olej :P
@ondraszek zauważyłem ok. miesiąca po wymianie, po kilkudniowym postoju. Karton już podkładałem, jest tego kilka kropel dziennie. Wnioskuję, że to ze skrzyni po wyglądzie: czysty, nowy, rzadki olej. Pewnie, jak to darek-jg zasugerował, oleju było już mało i stąd efekt "przed wymianą było dobrze".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leiz: ja wymienialem w 15 letnim accordzie. Oczywiście oryginalny mtf i śmigam dalej, a w książce mam żeby wymieniać co 120k km

BTW może wystarczy silikonem uszczelnic i będzie gir
  • Odpowiedz