Wpis z mikrobloga

Halo wypok?!

Jutro rano idę składać wniosek o dowód osobisty (stary jest pęknięty - czyt. nieważny)
Pewnie dostanę na to jakiś świstek potwierdzający złożenie wniosku

I teraz pytanie, czy z takim świstkiem załatwię sprawę w banku ING? Nie mam innego dokumentu potwierdzającego tożsamość a muszę się jutro zjawić w banku i będą musieli zweryfikować moją tożsamość

#dowodosobisty #banki #ing #kiciochpyta

Może @ING_Bank_Slaski sam odpowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z góry dziękuje
  • 17
  • Odpowiedz
I teraz pytanie, czy z takim świstkiem załatwię sprawę w banku ING? Nie mam innego dokumentu potwierdzającego tożsamość a muszę się jutro zjawić w banku i będą musieli zweryfikować moją tożsamość


@Bubus_San: e-dowód, ale pewności nie ma, bo mogą nie akceptować.
  • Odpowiedz
@Bubus_San: może jednak się mylę:

Placówka, w której zgłosiło się zaginięcie lub zniszczenie dokumentu musi powiadomić o tym organ, który wydał dokument. Oprócz powiadomienia jednostka ta ma obowiązek wydać zaświadczenie o utracie dowodu osobistego. Takie zaświadczenie zastępuje dowód osobisty i jest ważne do momentu wydania nowego dowodu osobistego.

https://www.infor.pl/prawo/gmina/dowod-osobisty/686096,Co-nalezy-zrobic-w-wypadku-zniszczenia-dowodu-osobistego.html
  • Odpowiedz
@darek-jg: ooo to już lepiej brzmi... właśnie coś muszą dać zamiast tegozzz bo jak np jakiś bagieta mnie będzie chciał spisać to co wtedy? Mandat da mi za brak dowodu (na który czekam)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sababukin: Sprawdziłem... książeczka wojskowa tak bardzo przydatna ( ͡° ͜ʖ ͡°) że została w rodzinnym domu na drugim końcu Polski... dupa nawet paszportu ważnego nie mam.
  • Odpowiedz
@ING_Bank_Slaski:
No to akcja wygląda tak:
W firmie, której pracuje mamy kartę kredytową.
Mamy zamiar do tej karty dorobić kartę na moje imię i nazwisko. Z szefem zjawiam się jutro w oddziale Banku by to załatwić. Niby można to kiedy indziej zrobić ale następna taka okazja będzie pewnie za ok 2-3 tygodnie (szefostwo wyjeżdża). No i kiepska akcja bo dowodzik mimo, że czytelny to i tak pęknięty ( ͡°
  • Odpowiedz