Wpis z mikrobloga

Czas wyjeżdżać z Wiednia. Zawiedziony jestem tym miastem. Za dużo turystów i jakos nie czuje "duszy" tego miasta. Ciężko się z nimi dogadać, bo chyba myślą, że niemiecki to wszyscy znają. Czas jechać do Bratysławy. Tam przynajmniej idzie zrozumieć co do ciebie mówią.
Miłego dnia wszystkim
#wieden #podroze #austria #bratyslawa #slowacja
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aret: byłem w zeszłym roku. Też się zdziwiłem, że w samym centrum kelnerka tylko po niemiecku... trzeba było mocno grzebać w pamięci za słówkami.
@wedrowycz: Ja poprostu wychodziłem, miny bezcenne. Tak samo brak płatności kartą w samym centrum, albo tylko od 10 euro Wtf? Za każdym razem trzeba bylo się pytać
@aret Co prawda w tylko kilku lokalach byłem ale wszędzie po angielsku mówili. A samo miasto na mnie zrobiło bardzo bardzo dobre wrażenie. Ale ile ludzi tyle opinii ;p
@aret : mieszkam tu 8 lat i jak na razie tylko 2 razy trafiłem sytuację że ktoś po angielsku nie potrafił. W obu przypadkach był to lekarz.
Co do kart: austria debetowymi żyje - mało osób płaci gotówką lub ma karty kredytowe. Wszędzie ale to wszędzie ludzie płacą debetówką czy to 2euro czy 20. Naprawdę mam wrażenie że w jakimś innym kraju byłeś...
e@DziQ86: Byłem w knajpie nad Dunajem, Odpywaja promy do Bratysławy itp. pani powiedziała mi, że od 10 euro. Inna sprawa, piłem piwko w jedynym z pubów niedaleko Dunaju ale jeszcze stare Miasto, musiałem zostawić telefon by pójść do bankomatu.
W sklepie zatrzymał mnie ochroniarz bo miałem siatkę i chciał zajrzeć, mówię mu ze ja nie rozumiem co on ode mnie chce, że angielski tylko I nic dalej szprachal, przyszedł menadżer I też
@aret: tu jest chyba prawo ze nie mozna minimalnych platnosci karta... Wspolczuje, miales wiekszego pecha niz ja przez lata. Za to na samych bucow trafiam jak zajezdzam do Polski. Bratysława lepsza. Milego zwiedzania mireczku!
@DziQ86: Bratysława piękna, ale malutka. Jedzenie przepyszne i bardzo tanie w porównaniu z Wiedniem. Teraz jestem w podróży do Budapesztu. Ciekawe jak tam się dogadam bo w Bratysławie zero problemów czy to po polsku czy angielsku każdy uśmiechnięty i chętny do rozmowy