Wpis z mikrobloga

Po wielu latach noszenia okularów przerzuciłem się na #soczewki. Noszę je od wczoraj. I o ile wczoraj byłem z nich zadowolony (oko się męczyło ale widziałem wyraźnie) to dzisiaj jest tragedia. W dal widzę perfekcyjnie, jednak wszystko blisko jest nieostre. Czy to normalne? Czy tak wygląda "przyzwyczajanie się" do nich?
  • 8
  • Odpowiedz
@ickE: @turok2016: Acuvue Oasys for Astigmatism, dwutygodniowe. Możliwe że źle je założyłem, jednak wtedy widziałbym źle również w dal.

@rzeznia22: Nie pomyliłem, na 100% jest dobrze. Możliwe że źle dobrane, jutro idę do lekarza u którego dobierałem je.
  • Odpowiedz
@Lukash98: A co powiedział okulista/optometrysta, który Ci je dobierał? Powinien sprawdzić znaczniki czy dobrze się układają. Czasem nawet te same parametry u różnych firm mogą się inaczej układać. I z torycznymi czasem nie od razu idzie trafić w najlepszą kombinację.
  • Odpowiedz
@TheMan: Powiedział mi tylko że soczewek których potrzebuje nie ma na stanie i muszę czekać aż przyjdą. Po tygodniu poszedłem je odebrać. Pokazano mi jak je zakładać i ściągać, jak je przechowywać czyścić i tyle. Nic o tym że mogę niewyraźnie widzieć mi nie powiedziano.
  • Odpowiedz
@Lukash98: Teoretycznie włożone od razu powinny ostrzyć, no może kilka mrugnięć by się ułożyły potrzeba. Może to być kwestia tego, że jednak nie są dopasowane, włożyłeś nie na to oko lub na lewą stronę :p
  • Odpowiedz
@TheMan: Jestem pewny że założyłem je na dobrą stronę, nie czuje żadnego dyskomfortu i w dal widzę idealnie. Problem jest właśnie z tą bliżą... Jutro idę do lekarza to się dowiem czy są dobrze dobrane.
  • Odpowiedz