Wpis z mikrobloga

Panowie, mam rower cube nature sl (cross) i takie jak na obrazku fabryczne gripy, które przy jeździe powyżej 2h powodują drętwienie dolnej, zewnętrznej części dłoni.

W jaki sposób poprawić sobie komfort? Myślę, żeby zmienić te gripy na jakieś piankowe do MTB (np. ESI Chunky?), ewentualnie może rogi? ale nie specjalnie mnie to przekonuje

#rower
s.....i - Panowie, mam rower cube nature sl (cross) i takie jak na obrazku fabryczne ...

źródło: comment_7vG0mm4aMKtfjqXMGbhIBOe7NvF7fieR.jpg

Pobierz
  • 10
@brick_in_the_wall: rama raczej ok, mam 21, na 19 czulem sie jak na malym rowerku. Siodelko byc moze jest zle ustawione, ono powinno byc wypoziomowane/ zjezdzac w dol/ w gore?

Teraz na pewno opieram czesc ciezaru na kierownicy, dretwieja mi dwa ostatnie palce.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stahustahowski: na YT masz filmiki jak ustawić siodło, kierownicę itp. mi trochę pomogły rękawiczki rowerowe z Decathlonu i podniesienie kierownicy. Ale po 2 godzinach jazdy czuję czasem dyskomfort w dłoniach.
@stahustahowski: Szukaj pod hasłem bike fitting. Wygląda na to, że jesteś za bardzo pochylony - sprawdź czy kierownica nie jest za nisko - w crossie pozycja powinna być bardziej wyprostowana i większość masy podparta na tyłku - zrobiłem z takimi gripami trochę kilometrów na rowerze crossowym i nie miałem problemów