Wpis z mikrobloga

@a-lexis: miałem napisać coś głupiego ale znalazłem jakiś poważny artykuł który podaje, że przed wprowadzeniem podatku należy utworzyć system informatyczny z dokładnym opisem wszystkich nieruchomości , więc tak - wprowadzą i to będzie element kontrolingu państwa. Pragnę też wszystkim przypomniec , że totalitaryzm = kontroling + planowanie gospodarki w skali kraju
  • Odpowiedz
@METEOrobot: no chyba nie cena są astronomiczne w miastach. Nie mówię na wioskach gdzieś w cholerę to inna liga ale w miastach. Niemców stać na fajne samochody za te powiedzmy 15-20k euro ale mieszkania to jest inna bajka.
  • Odpowiedz
@cecyl nie wiem jak u ciebie ale u mnie już dawno chodziki urzędnicy i spisali wszystko nawet powierzchnię podwórka które jest wybetonowane
  • Odpowiedz
@czeki21 właśnie PiS może go wprowadzić bo katastrat jest bardzo medialny. Mam tu na myśli, że dotkliwie dotknie posiadaczy wielu mieszkań. A zwolennicy pis uwielbiają "tępić bogaczy".
Ps. Zakładam, że jeśli masz tylko jedno mieszkanie to kwotowo będzie podobnie (żeby nie denerwować swoich biednych wyborców).
  • Odpowiedz
A zwolennicy pis uwielbiają "tępić bogaczy".


@Poldek0000: tylko takim podatkiem dostaną wszyscy, a zaboli najbiedniejszych. 1 procent to jest przecież kilkaset złotych miesięcznie. To w całości zostanie przeniesione na najemców. Odczują to studenci dla których najem to często połowa budżetu miesięcznego, ogólnie im większy udział raty mieszkaniowej lub czynszu tym bardziej to będzie dotkliwe.

Poza tym, 1procent podatku rocznie od nieruchomości to jest zamach na własność prywatną.
  • Odpowiedz
@a-lexis przewidział to Grzędowicz w książce Hel 3. Własność nieruchomości tylko w rękach bogaczy, odbieranie nieruchomości biedocie z powodu zaległości w płaceniu podatku. Czas ostrzyć siekiery kamraci
  • Odpowiedz