Wpis z mikrobloga

Przygotowuję się powoli do odcinka, w którym zobaczymy wybrany przeze mnie sposób na zamodelowanie wału korbowego (drzewo operacji na chwilę obecną celowo niewidoczne), o który prosił widz już jakiś czas temu, ale nie będzie to tylko sam wał korbowy (tak, aby więcej rzeczy móc pokazać, omówić).

Już na początkowym etapie przygotowywania modelu, potrzebowałem złożyć kilka elementów, wśród których zastosowanie znalazł kątownik równoramienny (typu gorącowalcowanego). Szybko zrozumiałem, że będzie tu kilka ciekawych rzeczy, które będzie można pokazać, chociażby dlatego, że widziałem niekiedy nietrafione metody wykonywania prezentowanych w nagraniu operacji. Sposób wykonywania tych operacji z którymi się spotykałem był bardzo zawiły i wszelkie modyfikacje zajmowały bardzo dużo czasu + powodowały problemy przy zmianach innych wymiarów detali, złożeń czy podmiany elementów. Za dodatkowy atut pokazanego podejścia można uznać fakt, iż używałem tylko i wyłącznie uniwersalnych narzędzi, które tak naprawdę dostępne są w każdym innym oprogramowaniu CAD, nie tylko w programie SolidWorks.

Mam nadzieję, że prezentowany materiał będzie dla kogoś przydatny, i ciekaw jestem opinii, czy w innych programach również przedstawiona metodyka zadziałała poprawnie.
Zapraszam: [[#43] Operacje na kątowniku, czyli przepis na szybkie kształtowanie.](https://www.youtube.com/watch?v=FNKHoZvedVc)

#inzynierprogramista #mechanika #solidworks #cad #inzynieria #modelowanie3d #projektowanie