Wpis z mikrobloga

@ntskj: Jak dobrze zrozumiałem to tak, zapisujesz się jeśli chcesz złożyć wniosek w wydziale konsularnym, chyba że masz na myśli centrum wizowe to wtedy +25€ i z automatu
@ntskj dokładnie tak, możesz zapisać się do konsula, wtedy jest taniej ale jest problem z terminami. W centrum wizowym tez zapisujesz się ale na konkretne godziny z dnia na dzień potem czekasz kilka dni i masz wizę.

Mnie najbardziej zdziwiło po tym co czytałam w internecie jakie problemy są z wizami do Rosji, że trzeba mieć jakieś zaproszenia, rezerwacje, bilety, a nikt tego nie chciał przy skladaniu wniosku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ntskj: nie korzystaj z centrum wizowego. Jedyne co pomagają to poprawnie wypełnić wniosek, nie ma gwarancji że będzie wiza. Nie jest to warte tych 25 euro.

Przy zaznaczaniu miejsca składania wniosku zaznacz Embassy of Russian Federation in Warsaw, bo to oznacza konsula.

Jakbyś miał pytania to pisz, rok w rok przez to przechodzę.
@gumpa_bobi na chwilę obecną u konsula dopiero sierpień wolny, a ja w sierpniu właśnie wyjeżdżam.

Jeżeli podejdę na belwederską do konsulatu bez zapisania się wcześniej to jest jakaś pula miejsc dla osób bez zapisów, czy w takim wypadku zostaje tylko centrum wizowe?

W sumie ciekawi mnie opinia dotycząca pociągów jeszcze, ale nie wiem czy korzystasz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ntskj: nie, na belwederską wejdziesz tylko po uprzednim zapisie. Bez zapisu nie zostaniesz wpuszczony.

To w takim razie zostaje centrum wizowe :/ nie próbuj nawet zapisać się do konsulatu w Krakowie czy Gdańsku bo zaraz będą mieć wątpliwości dlaczego nie składasz wniosku w konsulacie podległym Twojemu miejscu pobytu.
@gumpa_bobi w ogóle podległy jest mi Gdańsk, ale Warszawa chyba na to tak nie patrzy, bo z tego co czytam to Warszawa wszystkich przyjmuje. Dzięki!

I tak i nie, w organizacji do której jadę sugerują wizę tranzytową na Białoruś, ale jeszcze nie przerabiałem tego wątku dokładnie. Raz z ciekawości bym pojechał xD