Wpis z mikrobloga

@magnat32: Akurat ta wypowiedź miała sens bo była mowa o wiceministrze. Jeśli ktoś na tak wysokim rządowym stanowisku zarabia 6k to faktycznie albo jest skończonym idiotą albo wykorzystuje stanowisko żeby nielegalnie zdobyć pieniądze.
  • Odpowiedz
@magnat32: Okej, w takim razie pozwol ze Ci wytlumacze bo nie rozumiesz. Zdanie o 6 tys jest wyrwane z kontekstu bo Bieńkowska mówila to apropos wakatu w ministerstwie za 6 tys. Chodzilo jej o to ze kazdy kto przyjdzie na to stanowisko to idiota (bo na wolnym rynku z takimi umiejetnosciami zarobi zdecydowanie wiecej) albo zlodziej (jesli jest bardzo dobry i swiadomie idzie za taka kase to prawdopodobnie po to
  • Odpowiedz
@Winlux ale ja wiem ze jest to mirku wyrwane z kontekstu , post przesmiewczy tak samo jak pojawiajacy sie ludzie i cisnacy z ludzi ktorzy zarabiaja 3k netto bo on zarabia 10 k :) dla jednej osoby 3 k to rata za samochod dla drugiego kwota na caly miesiac , punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia , ale jak to sie mowi "zapomnial wol,jak cieleciem byl"
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Imo jak ktos chce to moze zarabiac sporo, dopiero skonczylem technikum i na WAKACYJNA PRACE z umową mam 20zl/h na reke. wystarczy byc w czyms dobrym i umiec szukac. Szefa poznalem jak podpisywalem umowe
  • Odpowiedz
@Maupazzoo: W Polsce żyje ~40 milionów ludzi, teraz zastanów się ile z tego to duże miasta gdzie może i jak jesteś w czymś dobry i „chcesz” to zarobisz. W małych miasteczkach albo wsiach masz tak że „trójka” netto to jest szczyt możliwości niektórych i niestety albo #!$%@? do wiekszego miasta albo za granice. Opowieści o programistach i innych fachowcach można sobie wsadzić w dupe, nie każdy w tym kraju może
  • Odpowiedz
@waskizlo: #!$%@? chlopie mieszkam w miejscowosci ~2000 mieszkancow na podkarpaciu. Do pracy bede dojezdzal ok. 15km dziennie do WIEKSZEGO miasta czyt. 26k ludzi Dobra praca bedzie zawsze ale racja lepiej siedziec na dupie i narzekac jak to jest zle :))
  • Odpowiedz
@Maupazzoo: #!$%@? chopieeee ja w technikum to 3,5-4 zarabialem w ogrodzie pracujac w wakacje i co z tego? Nic. Nie rozmawiamy tu o wakacyjnej pracy na 2 miesiace tylko normalnym etacie w zawodzie. W tej pracy co to ją masz, ile jesteś w stanie realnie zarobić więcej na przestrzeni przykladowo 5 lat? Tez kiedys smialem sie z „leniwych” bo myslalem ze wystarczy umiec i chciec. Niestety jak lata Ci mijaja
  • Odpowiedz