Wpis z mikrobloga

Szykam sposobu na zagospodarowanie miejscem w mieszkaniu 50m2, jednak ze względu na dosyć niekorzystny, podłóżny układ z 2 oknami nie mam pomysłu jak wykorzystać "marnujące" się przestrzenie.

O wydzieleniu drugiego pokoju nie ma raczej mowy, podpowie ktoś jednak gdzie/jak wydzielić jakąś małą garderobę?
Może mając świeże spojrzenie na sprawę komuś przyjdzie coś do głowy.

Z góry dzięki!

#remont #budownictwo #architektura #mieszkania #januszebudownictwa #pytanie #pytaniedoeksperta #budujzwykopem
Pobierz cebula12klocuch13 - Szykam sposobu na zagospodarowanie miejscem w mieszkaniu 50m2, je...
źródło: comment_JtsBYDfJ5MAXDfceZJ2fAy5IuuYSdxBB.jpg
  • 30
@cebula12klocuch13: Dodatkowych metrów nie wyczarujesz ale jeżeli pokój ma pełnić tylko funkcję sypialni to zmniejszyłbym go do +/- 10 metrów, ściana między oknami na maksa w prawo, dodatkowa ścianka mniej więcej tak jak Ci sie teraz łóżko kończy i w przestrzeń między sypialnię a łazienkę wrzucisz garderobę. Mógłbyś do niej nawet pralkę wstawić żeby sobie łazienki nie gracić. Ściankę przy aneksie skróć jak radzi @ddzwon i masz jedną otwartą przestrzeń dzienną
@psposki: racja, jak miejsce dalej zostanie puste - stół pójdzie bardziej na środek

@Sikorka2017: jak wnękę od strony pokoju? Co do wanny to tylko poglądowy piktogram - w jego miejscu planuję natrysk z odpływem liniowym. I lodówkę gdzie byś ukryła?

@Mieszkania_deweloperskie_Wroclaw: dzieki, sprawdzę!

@ddzwon: hm bardziej myślałem o czymś jak poniżej
@el009: dokładnie podobną do Ciebie mam wizję, ale chciałem podpytać, może coś lepszego ktoś podpowie.
Generalnie
Pobierz cebula12klocuch13 - @psposki: racja, jak miejsce dalej zostanie puste - stół pójdzie ...
źródło: comment_lT7BWNuKu5exiW7dQCXvL4ZVCvrzx6Jj.jpg
@cebula12klocuch13 ja bym tą garderobe zrobił szerszą jeszcze z pół metra/metr ale skrócił ja równo ze ścianą łazienki i wtedy masz taki narożnik na wstawienie drzwi do garderoby i sypialni. Tak żeby sypialni nie robić przechodniej.
@el009: a, okej. Hm.. rozwiązanie estetyczne i "foremne", jedyny minus że ten aneks robi się jeszcze większą przestrzenią, którą ciężko zapełnić i wykorzystać tak naprawdę. Ale nie powiem, zainteresowało mnie to rozwiązanie i nie wiem czy nie lepsze od tego mojego, dzięki!
@cebula12klocuch13 jak Ci się mieści wszystko, czego potrzebujesz do życia to nie próbowałbym zapełniać pustych przestrzeni na siłę, będzie to przestronniej wyglądało. Taki układ jaki masz teraz wydaje mi się najlepszym co da się z tego mieszkania uzyskać, tylko biurko z kompem musisz jeszcze gdzieś upchać więc pokombinował bym z meblami w salonie.
@cebula12klocuch13: Tą ścianę przy drzwiach wejściowych usuń do końca, półwysep kuchni przenieś z czeście miedzy kuchnia a salonem na miedzy kuchnią a przedpokojem. Zyskas bardziej otwartą przestrzeń na salon.