Wpis z mikrobloga

Większość ludzi słusznie traktują argument "ale w krajach trzeciego i drugiego świata ludzie mają gorzej" jako słaby (zwłaszcza w przypadku depresji), ale powiem szczerze, że po obejrzeniu dokumentów o slumsach, zaczyna na mnie działać.
Zacznijmy od tego, że w Indiach w większości ludzie nie lądują w slumsach, bo taki jest ich wybór. Kraj jest przeludniony, pracy brakuje. Tutaj dochodzi aspekt ekonomiczny. Jak już znajdziesz jakąś pracę, to zarobki są tak skandalicznie niskie, że ledwo co stać cię na jedzenie, a co dopiero na wynajem mieszkania.
A co mam tu w Polsce? Całkiem klawy pokoik za mniej niż 1/3 mojej pensji miesięcznie, ceny żywności całkiem pozwalające mi na jakieś tam przyjemności z reszty mojej kasy. Nie mam też dzieci, żadnych długów do spłacenia, w sumie nawet #czujedobrzeczlowiek
Zapraszam w sumie do dyskusji na ten temat. Dodam, że argument "bo Niemiec ma lepiej" do mnie nie trafia, bo mam koleżankę mieszkającą w Niemczech, która ładnie obaliła mi mit ich dobrobytu: na niższych pensjach niemieckich żyje się tam w sumie niewiele lepiej niż w Polsce.
#oswiadczenie #gownowpis #polska #indie
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chyba_cos_nieteges: a tak do tematu to bez sensu jest się licytować na nieszczęście. Jeśli już brać pod uwagę warunki to mierz swój komfort życia w stosunku do warunków, w jakich go utrzymujesz. W Indiach jest dobrze, jak masz chalupke w slimsach i jedzenie codziennie. U nas jak masz powiedzmy telefon, jedzenie, hajs na piwo i pokój czy kawalerke. A tak w ogóle to używanie tego argumentu jest głupie, bo zachęca nie
@chyba_cos_nieteges: Oczywiście że Niemcy mają dużo lepiej. Chyba szukasz durni z tym wpisem. Że niby możliwość mieszkania nie w własnym mieszkaniu tylko z współlokatorami ("pokoik") jak to nazwałeś i płacenie za to jeszcze 1/3 całej pensji jest klawe? Masz chyba problem z asertywnością.

ceny żywności całkiem pozwalające mi na jakieś tam przyjemności z reszty mojej kasy


@chyba_cos_nieteges: Wydaję na jedzenie 1000zł miesięcznie. Co by było gdybym zarabiał płacę minimalną? A
@chyba_cos_nieteges: Gówno mnie obchodzi że w Afryce jest gorzej, ja jestem w Polsce i mam swoje problemy i na ten standard jest #!$%@?. Idąc tym tokiem myślenia powinienem się cieszyć i celebrować fakt że mam wodę w krainie.
Ale to w normalnych krajach jest normą