Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy AC w 10 letnim miejskim samochodzie się opłaca? Kupiłem taki samochód z ac i waham się czy przedłużać. Może mi ktoś wytłumaczyć w jakich sytuacjach się to opłaca a w jakich nie?

Samochód będę jutro przerejestrowywał czy ktoś byłby w stanie mi wyliczyć składkę na obecnych dokumentach? #oc #ac #motoryzacja #samochody @mfind
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestem_legenda: zależy za ile i jaki samochód.
Jak części łatwodostępne to się pewnie nie opłaca, bo będziesz się długo zastanawiał przy każdej szkodzie czy się opłaca likwidować z ubezpieczenia, biorąc pod uwagę utratę zniżek na 3-5 lat.
Może minicasco? Ja tak zrobiłem jak samochodowi stuknęło 12 lat. Samochód mniej popularny, teraz (14 lat) warty ok 20-22k, więc płacić 15% za AC to tak se. Minicasco kilka słówek, zawsze to jakiś spokój
@jestem_legenda Warto Pod warunkiem,ze nie jest to wariant kosztorysowy Minicasco ma bardzo ograniczony zakres.
P.S moge wyliczyc skladki w 16 tu tak przy okazji
P.S 1 pamietaj,se jak odkupiles auto/odziedziczyles to oc przechodzi na Ciebie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegetassj1: z OC chyba wszystko wiem, ale to nie jest tak że po przerejestrowaniu towarzystwo na nowo wylicza składki nowemu właścicielowi? I prawdopodobnie będę dopłacał bo samochód jest na dwie osoby z jedna z pełnymi zniżkami a druga (29l, 9l prawo jazdy, kiedyś dwa samochody miałem na siebie ubezpieczone) chyba bez żadnych zniżek.

Jesteś w stanie wyliczyć jeśli wszystkie dane są na poprzedniego właściciela?
@jestem_legenda jezeli wszystkie raty oc zostaly zaplacone nie bedziesz mial doplaty.
Chyba,ze ktoras nie zostala na podstawie Twoich danych osobowych TU zrobi rekalkulacje.
Pamietaj,ze w kazdej chwili mozesz wypowiedziec taka umowe oc.

W AC masz trzy warianty likwidacji szkody czesciowej( nie kradziez)
- Wariant ASO: likwidujesz szkode w aso na oryginalach.
- Wariant warsztat partnerski: likwidujesz szkode u mechanika wskazanego przez ubezpieczyciela,on naprawia na zamiennikach,a jak ich nie ma to na oryginalach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jestem_Tutaj: @vegetassj1: ale czemu wszyscy twierdzicie że się opłaca, czyżby dlatego że od sprzedaży macie prowizje? XD od 10 lat posiadam samochód i tylko raz miałem szkodę która naprawił bym z ac a przez ten czas wydałbym na AC kilkanaście tysięcy (teoretycznie).
@jestem_legenda Taka sama jest % prowizja przy zakupie oc jak i pakietu oc,ac. Takze mozesz policzyc ile to jest dodatkowej kasy. Podpowiem: nie sa to wielkie kwoty. A ac to nie tylko naprawy uszkodzonego auta,ale rowniez odszkodowanie przy jego kradziezy. A chyba szkoda,zeby stracic auto i pozostac z niczym

Chociaz moja opinia jest ta,ze duzo bardziej przydatnym jest auto assitance niz ac:)
@jestem_legenda: moja opinia jest taka, że lepiej mieć zawsze AC albo miniAC, aktualnie duże ryzyko u nas gradobicia więc przynajmniej od katastrof naturalnych dobrze mieć ubezpieczenie :) jeśli jesteś zainteresowany, to podbij do nas na priv.