Wpis z mikrobloga

Taka mnie refleksja naszła. To całe pompowanie balonika z niesamowitymi umiejętnościami inżynieryjnymi, bycie mentorem dla młodszych zawodników pokazuje na jakim poziomie jest wiedza o #f1 w naszym kraju. Masa ludzi wierzyła, że Robert przyjdzie, odpali CAD, pokaże palcem co nie działa i w tym bolidzie będzie można walczyć o podium. Będzie miał w zespole juniora? Żaden problem, młody niech grzecznie czeka to mu Robert powie co robić żeby być szybkim. Wyszło jak wyszło. Najciekawsza jest jednak reakcja psychofanów w momencie kiedy z balonika zaczęło uchodzić powietrze, dość gwałtownie. Analizują onboardy, szukają teorii spiskowych, żadnemu do głowy nie przyjdzie, że może to nie cały świat jest przeciw Robertowi tylko coś nie do końca gra jak należy. Robert zawsze był marudą, od kiedy pamiętam nigdy nie był zadowolony z bolidu więc ciężko mi traktować poważnie jego podejrzenia o różnych bolidach. Szkoda, że tak to się kończy ale kiedy inni kierowcy w tym wieku idą na emeryturę on stara się wrócić, czy to mogło się udać? Mogło ale nie udało.

#f1 #kubica
  • 33
@WypadlemZKajaka: ale z tobą nie ma co polemizować. Wymienię błędy logiczne:

Masa ludzi wierzyła, że Robert przyjdzie, odpali CAD, pokaże palcem co nie działa

Kubica jest kierowcą, a nie inżynierem. Swoje uwagi i spostrzeżenia z prowadzenia bolidu przekazuje inżynierom.

Będzie miał w zespole juniora?

Prawie wszyscy na tym tagu, nie licząc Głowackiego, wiedzieli, że Rus jest szybki.

Robert zawsze był marudą, od kiedy pamiętam nigdy nie był zadowolony z bolidu więc
Gdybym nie siedział w kiblu na klopie, to nawet nie chciałoby mi się odpisywać na te twoje brednie

@ChomikTwardyposlad: dziękuję za tą kulturalną wypowiedź, to wiele dla mnie znaczy. Tak na prawdę to nie musiałeś bo mijasz się z prawdą, wiele osób dało się złapać na mit inżyniera/mentora.
Co do różnicy, pół sekundy w F1 to dużo czy mało? Dodam jeszcze, że w kwalifikacjach, w ubiegłym sezonie, różnice między Strollem a
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@WypadlemZKajaka: dajmy Robertowi czas. Tak dobremu kierowcy jak RIC ile czasu zajęło by przyzwyczaić się do renault po przejściu z redbulla, a od kierowcy który miał przerwę 8 lat oczekujemy że będzie szybszy niż jeden z najlepiej zapowiadających się kierowców, który z bolidu nie wysiadł od kilku lat. Dodatkowo Robert był zawsze w ekipach fabrycznych, gdzie zawsze jego sugestie mogły być (prawie) bezproblemowo wdrażane, a tutaj nadal nawet nie dostał swojej
@WypadlemZKajaka: No i takiego wpisa to ja szanuję. Dla mnie od początku powrót miał jeden zasadniczy błąd logiczny - zakładano, że Kubica wróci i wysprząta wszystkich. Nikt nie myślał o tym, że jeśli wróci, a wyniki będą takie jak teraz, to pryśnie cały czas j bańka kierowcy. Nie odmawiam mu dobrej jazdy sprzed wypadku, ale daleki jestem od gwarantowania mu mistrzostwa i wróżeniu walki z Alonso jak równy z równym (najczęściej
@WypadlemZKajaka masz halucynacje matematyki nie oszukasz wprowadzając ludzi wykopu w błąd . Manipulat gorszy od tvpis i TVN razem wziętych. Kubica ma opóźniony bolid o sekundę na okrążeniu i nie damy się zmanipulować!
Wymienię błędy logiczne:


@ChomikTwardyposlad: xd, logiczne, typowe

teraz Kubica już jest tylko kierowcą, rok temu cały wykop piał z zachwytu że jest lepszym inżynierem niż cała ekipa williamsa, miał być mentorem dla Sirotkina i Strolla, patrząc na jego obecną formę myślę że przegrałby w tym roku nawet z nimi. Przykre, boli mnie to bardzo ale jego wyniki są momentami dramatycznie słabe
@WypadlemZKajaka: jak na onboardach widać, że jedno auto prowadzi się lepiej, a drugie gorzej, jak nawet Russel mówi, że mają problemy i nie wiadomo czego, ale w większej skali występują u Roberta i ludzie to powtarzają to nazywasz ich psychofanami? A skoro faworyzowanie Georga to "teoria spiskowa" to co się stało w Monaco? To ludzie patrzący tylko na czasy i na ich podstawie twierdzący, że "Kubica się skończył" są zwykłymi januszami
@bArrek możemy iść na gokarty, nagrywać onboardy i się okaże, że błędy które popełniamy można zawsze zrzucić na źle prowadzący się wózek. Kierowcy to nie roboty i cała idea motorsportu opiera się na tym, że ten kto popełni mniej błędów jest lepszy. Co do psychofanów, tak, jeśli ktoś ślepo patrzy na to co się dzieje i uważa, że cały padok się umówił jak tu dowalić Kubicy to inaczej takich osób nie da
@WypadlemZKajaka: Eh ten wpis taki 50/50

Taka mnie refleksja naszła. To całe pompowanie balonika z niesamowitymi umiejętnościami inżynieryjnymi, bycie mentorem dla młodszych zawodników pokazuje na jakim poziomie jest wiedza o #f1 w naszym kraju. Masa ludzi wierzyła, że Robert przyjdzie, odpali CAD, pokaże palcem co nie działa i w tym bolidzie będzie można walczyć o podium. Będzie miał w zespole juniora? Żaden problem, młody niech grzecznie czeka to mu Robert powie
@jaxonxst jeśli chodzi o tą analizę onboardów to był jeden przypadek kiedy Russell wyprzedzał Kubicę i zasadniczo wyszło, że Robert popełnił błąd na dohamowaniu a potem Russell wykorzystał cień aerodynamiczny i po zabawie. Problem był natomiast z osobami, które tak się zafiksowali, że w ich opinii problemem był bolid a cień aero nie istnieje. Ciężko potem traktować takich ludzi poważnie.